Tüm öğrencilerimize huzur dolu tatil diliyorum

Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, okulların yarı yıl tatiline girmesiyle ilgili yayınladığı mesajında tüm öğrencilere huzur dolu tatil temennisinde bulundu.

Tüm öğrencilerimize huzur dolu tatil diliyorum

 

Özdemir, “Sevgili Öğrencilerim, Sizleri geleceğimizi, umutlarımızı ve vatanımızı emanet ettiğimiz bireyler olarak; milli ve manevi değerlerle donanmış, vatanına ve milletine sahip çıkan, sorumluluklarını bilen, memleketimizi bulunduğu noktadan çok daha ilerilere taşıyacak genç nesiller olarak görüyor ve değerlendiriyoruz. Okuyan, araştıran, soran, sorgulayan, her durumda bilgiye ulaşmanın yollarını arayan, ulaştığı bilgiyi verimli olarak kullanmayı hedefleyen, bilgi ve becerilerini her zaman yenileyen bireyler olmanız, en büyük arzumuzdur. Sizler ne kadar donanımlı, ne kadar aydınlık yetiştirilirseniz, ülkemizin ve milletimizin geleceği o derece sağlam ve aydınlık olacaktır. Eğitim hayatınız boyunca bu sorumluluk ve bilinç ile yepyeni başarılara imza atacağınıza ve her birinizin örnek birer genç olacağına yürekten inanıyorum. Unutmayınız ki " Karne, sizin akademik performansınızın bir göstergesidir; kişiliğinizin değil. Notlarınızdan memnun değilseniz, çalışma alışkanlığınızı ve düzeninizi gözden geçirerek başarınızı arttırabilirsiniz. Unutmayınız ki karneniz nasıl olursa olsun sizler anne-babanızın ve öğretmenlerinizin en değerli varlıklarısınız. Kıymetli Veliler,

Saygıdeğer velilerimiz, çocuklarımızın ilk öğretmeni olan sizlerin, biz eğitimcilerle işbirliği içerisinde çocuklarımızın eğitim hayatını inşa etmemize yardımcı olacağını bilerek sizlere şimdiden teşekkür ediyorum. Yavrularımızı doğruluktan ayrılmayan, kimsenin hakkını yemeyen ve kendi hakkını yedirmeyen, vatanına ve milletine hayırlı bireyler olarak yetiştirmeliyiz. Çocuklarımızın karnesindeki notlar nasıl olursa olsun çocuklarınıza olan desteğinizin ve güveninizin sürmesini isterim. Çünkü kötü olan notların telafisi her zaman mümkündür. Verdiğimiz karnelerin bir amaç değil, başarının değerlendirilmesi konusunda bir araç olduğunu unutmamalıyız. Değerli Meslektaşlarım, Öğrencilerimizin her birinin ayrı ayrı birer birey olarak değerlendirilip, kendilerine özgü yetenekleri ve idealleri doğrultusunda eğitim alabilmeleri sizlerin sahadaki çalışmaları ve çabalarıyla mümkün olacaktır. Topluma kazandıracağımız her bireyin bizlerin eseri olacağı temel felsefesi ile her çocuğumuz için ayrı ayrı hassasiyet göstereceğinize inancım tamdır. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz. Öğrencilerimize tatili dinlenerek, kitap okuyarak, aileleriyle birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak değerlendirmelerini tavsiye edin.

Bu duygu ve düşüncelerle, dönem boyunca fedakârca çalışan tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, huzur dolu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER