Türk Eğitim Sen, 3 Aralık’ta özel insanlara eğitim veren eğitimcilerle buluştu

Türk Eğitim Sen (TES) Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç ve Başkan Yardımcısı Sefa Atar 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle özel insanlara eğitim veren Özel Eğitim Kurumlarındaki eğitimcileri ziyaret ederek yaptıkları fedakarca çalışma ve emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Türk Eğitim Sen, 3 Aralık’ta özel insanlara eğitim veren eğitimcilerle buluştu

TES Nevşehir Şube Başkanı Urgenç ve beraberindeki TES Başkan Yardımcısı Sefa Atar; Rauf Nail Akman İlkokulu Özel Eğitim sınıfı ve öğretmenini, Kapadokya Özel Eğitim Uygulama Okulu III. Kademe Okulunu, H. Rasim Uzer Özel Eğitim Meslek Okulunu, Nevşehir Özel Eğitim Uygulama Okulu I.ve II. Kademe okullarını ziyaret etti. Nevşehir Özel Eğitim Uygulama Okulunda özel öğrencilerin gösterisine eşlik ettiler. Kapadokya Özel Eğitim Uygulama okulunun iş atölyesinin açılışına katıldılar.

Başkan Urgenç, kurumlarda yaptığı konuşmada; “Öğretmenlik kutsal bir meslek bu mesleği icra eden tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sizler birçok kişinin başaramayacağı özveri, sabır ve sevgi ile bu çocuklarımızı toplumsal yaşama hazırlıyorsunuz. Bugün bu çocuklarımızı kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde sizlerin sayesinde eğitim alıyorlar. İş ve toplumsal hayata hazırlanıyorlar. Benimde ailemde özel eğitime muhtaç bir çocuk yetişiyor. Bugün anne ve babanın başaramayacağı bir emekle hayata gülümsemesini sağladığınız için çocuklarımıza hayat verdiğiniz için sizlere toplum olarak müteşekkiriz. Sizler birer iyilik meleğisiniz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER