Türk Eğitim-Sen'den 1600. üyesine anlamlı hediye

Türk Eğitim-Sen (TES) Nevşehir Şubesinin 1600. üyesi Hacı Bektaş Veli Üniversitesinden Prof. Dr. Bayram Deviren oldu.

Türk Eğitim-Sen'den 1600. üyesine anlamlı hediye

Türk Eğitim-Sen Başkanı Tayfur Urgenç; “Türk tarihinin dönüm noktaları” adını verdikleri ve kendilerinin tasarladığı kanvas tabloyu Prof. Dr. Bayram Deviren’e günün anısına hediye etti. Tablo ile ilgili bilgi veren TES İl Başkanı Tayfur Urgenç; “Türk tarihi bir bütün halinde 7000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Dolayısıyla bu tablomuzda Köktürk bayrağı ‘kurt’ Selçuklu bayrağı ‘çift başlı kartal’ Osmanlı devlet arması ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Sakarya’daki at üstündeki resmi yer almaktadır. Ayrıca Köktürk’çe Türk kelimesi ile Türk bayrağımızı bütünleştirerek Türk Milletinin sonsuza kadar yaşayacağı vurgusunu ön plana çıkarttık. Biz çalışanın ekonomik ve özlük haklarının geliştirilmesi için mücadele eden STK olmanın yanı sıra milli ve manevi değerlerimizi de ön plana çıkartan medeniyetimize ve kültürümüze de sahip çıkan bir STK olarak Türkiye’nin milli refleksi ve son kalesiyiz. 1992 yılından bugüne Türk Eğitim Sen öncü sendika olmuştur. Bugün iki yüz bini geçen üye sayısı ile her daim eğitim emekçilerinin yanındadır” dedi.

Urgenç; TES Nevşehir Şubesinin 1600. üyesi olan Prof. Dr. Bayram Deviren hocamıza Türk Eğitim-Sen’e güvendikleri ve destekledikleri için teşekkür ediyorum. Yeni akademik unvanından dolayı da kendisini tebrik ediyorum.  Bizim medeniyetimizde bilimin önemi çok büyüktür. Alime ve ilme çok büyük saygı gösterilir. İlim Çin’de bile olsa gidip alınız. Hadisi, Alimin atının ayağından kaftana sıçrayan çamur bizim için şereftir. Öldüğümde sandukanın üzerine koyun vasiyetini veren bir liderlik anlayışımız vardır. İnşallah tarihimiz boyunca var olan bu güzel hasletleri gelecek kuşaklara aktarmak da borcumuzdur. Bu bağlamda Prof. Dr. Bayram Deviren hocamın şahsında Türk İlim hayatına katkı sunan bilim dünyasına hizmetler yapan tüm bilim insanlarına, ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşmasını sağlayacak eğitim ordusuna, münevverlerine, mütefekkirlerine, eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Prof. Dr. Bayram Deviren ise, “Tebriklerinizden ve bu anlamlı hediyenizden dolayı Türk Eğitim Sen Şubesine, Üniversite yönetimine, teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER