Türk Eğitim Sen, Öğretmenler Günü’nde Türk Gecesi etkinliğinde buluştu

Türk Eğitim Sen (TES) Nevşehir Şubesinin organize ettiği Öğretmenler Günü programı Uçhisar’da bulunan Yemeni Restoran’da Kaya Oyma salonda Türk Gecesi organizasyonunda gerçekleşti. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı program iki buçuk saat sürdü.

Türk Eğitim Sen, Öğretmenler Günü’nde Türk Gecesi etkinliğinde buluştu

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yapılan organizasyonda öğretmenler hem akşam yemeğinde buluştular. Hem de popüler bir turizm faaliyeti durumuna gelen Türk Gecesi organizasyonu ile doyasıya eğlendiler. Etkinlik başlamadan Yemeni restoran kaya oyma salon gelen eğitimcilere TES Şube yönetim kurulu tarafından beyaz gül hediye edildi. TES Şube Başkanı Tayfur Urgenç de günün anısına tüm öğretmenler adına eşi Öğretmen Ruziye Urgenç’e bir çiçek demeti vererek tüm eğitimcilerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Programın açılış konuşmasını yapan TES Şube Başkanı Tayfur Urgenç; MHP MYK üyesi Mehmet Varol’a, TES Yönetim kurullarına, ilçe yönetimlerine, kadın komisyonu yönetimine ve programa katılan eğitimcilere teşekkür ederek, tüm meslektaşlarının Öğretmenler Günü’nü kutladı.  Ayrıca Üniversitede Türk Eğitim Sen üyesi olan Agah Bahadır Ceylan’ı TÜRKAV Nevşehir İl Başkanı olarak atanmasından dolayı tebrik etti.

Urgenç konuşmasında; “24 Kasım 1928’de Millet mektepleri talimatnamesi ile Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmen olması nedeniyle 1981’den beri ülkemizde 24 Kasım öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Türk Eğitim Sen olarak eğitim çalışanlarının özlük ve mali haklarının geliştirilmesi için büyük bir mücadele gerçekleştirdiklerini ifade etti. Öğretmenlere hitaben tüm olumsuzluklara rağmen umut olup, ışığınızla yol açıp ülkemin geleceğini aydınlattığınız için sizlere müteşekkirim. Vatanımızın en ücra bir köşesinde körpe dimağlar istiklal marşını coşkuyla okuyorsa biliniz ki orada kendisini ülkesine adamış vefakar, cefakar öğretmenler vardır. Öğretmenim sen olduğun için ülkemin geleceğinden umutluyum. Haydi hep birlikte aydınlık yarınlar, Büyük ve müreffeh ülkeye…  Tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.” dedi.

Şaman oyunuyla başlayan etkinlikte Ülkemizin çeşitli yörelerine ait halk oyunları sergilendi. Bir çok halaya ve oyun havalarına öğretmenler eşlik ederek eğlendiler.

Program; yemek, çerez, içecek ve meyve ikramından sonra hatıra resmi ile sona erdi. Programın kapanış müziği 10. yıl marşına eğitimciler büyük bir coşkuyla eşlik ettiler.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER