Türk Eğitim-Sen’den MEB unvan değişikliği sınavına destek

Türk Eğitim-Sen; Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) unvan değişikliği sınavına hazırlık desteğini TES Akademi’den veriyor.

Türk Eğitim-Sen’den MEB unvan değişikliği sınavına destek

Son olarak 2015 yılında yapılan MEB Unvan Değişikliği Sınavı aradan geçen beş yıllık sürede yapılmamıştı. Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen dışındaki kadrolarda çalışan personeller beş yıldır bu sınavın yapılmasını beklemekteydi.

Türk Eğitim-Sen her platformda “Millî Eğitim Bakanlığı çalışanlarının sesine kulak vermeli, çalışanların bu haklı beklentisini karşılamak adına unvan değişikliği sınav tarihini belirleyerek sınav duyurusunu yayınlamalıdır” görüşünü dile getirdi.

Türk Eğitim-Sen’in yaptığı girişimler sonucunda Millî Eğitim Bakanlığı tarafından unvan değişikliği sınavının 6 Aralık 2020’de 81 ilde yapılacağı açıklandı.

MEB Unvan Değişikliği Sınavı 23 unvanda yapılacak. Bu unvanların her bölümü için ayrı ayrı olmak üzere toplamda 2 bin 600 hazırlık sorusu, Online Eğitim Platformu Türk Eğitim-Sen Akademi (www.tesakademi.net) sayfasından üyelerin kullanımına sunuldu.

Sınavdan bir hafta önce yapılmak üzere hazırlanan Türkiye Geneli Deneme Sınavları Türk Eğitim-Sen Akademi üzerinden online olarak yapılacak.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç; “Türk Eğitim-Sen olarak Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen dışındaki kadrolarda görev yapan personellerin haklı beklentilerinin karşılanması adına unvan değişikliği sınav tarihinin belirlenerek, sınav duyurusunun ivedilikle yapılmasını sağladık. Şimdiye kadar on binlerce üyemizi sınavlara hazırlayan Türk Eğitim-Sen Akademi, bugün de MEB Unvan Değişikliği Sınavına hazırlanan üyelerimize destek sağlamakta. Bu vesileyle 6 Aralık 2020’de yapılacak olan sınava hazırlanan üyelerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 09:47
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER