“Türk Milleti #Andımız yeniden dedi”

Türkiye Kamu-Sen’in Twitter üzerindeki Andımız Yeniden başlıklı çalışması trend topic listesinde birinci olarak dün geceye damgasını vurdu.

“Türk Milleti #Andımız yeniden dedi”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Turgay Çetin; “Konfederasyonumuzun sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı #AndımızYeniden başlıklı hashtag çalışması Türkiye genelinde Trend Topic listesinde birinci olarak dün geceye damgasını vurdu. Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin saat 21:00’da attığı ilk tweet olan #AndımızYeniden ile başlayan etiket çalışması kısa sürede zirveye yerleşti.

Andına ve atasına sahip çıkanlar tarafından atılan on binlerce tweetle Türkiye gündeminde birinci sıraya yerleşen #AndımızYeniden etiketi gece boyunca zirvede kalarak tüm Türkiye’nin ilgi odağı oldu. #AndımızYeniden etiketi ile Andına sahip çıkan Türk milleti Andımızın okullarda yeniden okutulmasını ne kadar istediğini de bir kez daha herkese gösterdi. Türkiye Kamu-Sen’in öncülüğünde gerçekleştirilen etiket çalışması bir anlamda Türkiye Kamu-Sen’in kamuoyu oluşturma gücünü de ortaya koydu.

#AndımızYeniden diye haykıran on binler; Yargının kararı Milletimizin onayı ile,#AndımızYeniden Öğrenci Andı “ayrıştırıyor” muş (?) Çok doğru! Andımız, memleketseverler ile fikri ve zikri başka sevdalardan beslenenleri çok iyi ayrıştırıyor...Adeta bir turnusol kağıdı gibi..! #AndımızYeniden #AndımızYeniden Haydi,Hep beraber;Türk’üm,Doğruyum,Çalışkan’ım Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

#AndımızYeniden okutulmasın diyenler mi yerli ve milli?, Dünün Akilleri bugün yine sahnede! Sizlere inat #AndımızYeniden, Her sabah gün, "Türküm, Doğruyum, çalışkanım" sesleriyle doğacak... #AndımızYeniden. Yagmurda çamurda, karda kışta, sıcağın alnında...Bu vatan için hep bir ağızdan... #AndımızYeniden. Gırtlağımızı yırtarcasına...Bikmadan, yılmadan, usanmadan okuyacagiz...#AndımızYeniden. #AndımızYeniden Türk olmaktan mı,doğru olmaktan mı rahatsızsınız?. Gururla, onurla, Şerefle... “Ne Mutlu Türküm Diyene” #AndımızYeniden. İhanete geçit yok Türklüğün dirilişi için #AndımızYeniden” gibi on binlerce tweet atarak çalışmamıza destek verdiler. Türk milleti Andımız’ın ayrıştırıcı değil birleştirici olduğunu bir kez daha göstermiştir, Bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

Türk milleti konfederasyonumuzun öncülüğünde gerçekleşen etiket çalışmasında on binlerce tweetle sosyal medya da birleşti. Bu bütünlük aslında Andımız’ın ayrıştırıcı bir unsur olduğunu iddia edenlere karşı en güzel cevap oldu. Bu etiket çalışmamız neticesinde, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri Türk milletinin Andımız’ı ne kadar çok istediğini, bu yemin etrafında nasıl bir birlik oluşturduğunu dikkate alarak gereğini yapmalı ve Andımızın yeniden okullarımızda okutulmaya başlanması için adım atmalıdır. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı olarak, bu etiket çalışmasında bizlere destek veren tüm kurum ve kuruluşlara ve elbette yüreği vatan ve millet sevgisi ile dolu on binlerce vatandaşımıza teşekkür ediyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene” dedi.

MHA

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER