Ulusal Fen Bilimleri Yarışması 1.Leri de Altınyıldız’dan

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri başarılarıyla fark oluşturmaya devam ediyorlar.

Ulusal Fen Bilimleri Yarışması 1.Leri de Altınyıldız’dan

Türkiye çapında düzenlenen ulusal Fen Bilimleri olimpiyatlarında Okulumuz öğrencilerinden Berkay Nuray, Fuat Altıok ve Asya Şenal soruların tamamını doğru cevaplayarak Türkiye 1.si,4.sınıf öğrencimiz Mertali İşçitürk  %3’lük, öğrencilerimizden Kağan Şahbaz  %3’lük dilimde yer alarak FENBEG tarafından Başarı sertifikası almaya hak kazanmışlardır. Ayrıca Okulumuz adına FENBEG tarafından başarımız için plaket hediye edilmiştir.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Eğitim yenilikçilik ilkesinden ve öğrencilerin muhakeme etme, araştırma ve sorgulama becerileri ile fen zekalarını ön plana çıkarmak ve öğrencilerimizin bilimsel bir etkinliğe katılmalarını sağlayarak yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olup aklın ve bilimin aydınlık dünyasında yol gösterici bir ışık olabilmek amacıyla Ulusal düzeyde düzenlenen FENBEG yarışmasına katılmışlar ve öğrencilerimiz;

Asya Şenal                    %1'lik dilim tam puan                   Türkiye 1.si                           

Berkay Nuray                %1'lik dilim tam puan                   Türkiye 1.si             

Fuat Altıok                    %1'lik dilim tam puan                   Türkiye 1.si             

Mert Ali İşçitürk             %3'lük dilim                                Türkiye 3.sü

Kağan Şahbaz               %3'lük dilime girerek                    Türkiye 3.sü olmuştur.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü Mehmet Eravcı; ‘Öğrencilerimizin böylesine başarılı sonuçlar alması bizleri son derece mutlu etmiş ve gurulandırmıştır. Aklın ve Bilimin Işığında Türkiye’nin Geleceğini Yetiştiriyoruz sloganıyla çıktığımız bu yolda öğrencilerimizin Ulusal Düzeyde yapılan bu yarışmalarda Türkiye dereceleri alması bizlerin geleceğe daha umutla bakmasını sağlamaktadır. Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum’ İfadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">