Üniversite sınavı şampiyonu Nevşehir 1.si Altınyıldızlılar ödüllendirildi

Eğitime Destek Platformu tarafından düzenlenen programda 2020-2021 eğitim-öğretim yılında Nevşehir’de Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) ilk 10 bine giren çeşitli okullardan 82 öğrenciye ödülleri törenle verildi.

Üniversite sınavı şampiyonu Nevşehir 1.si Altınyıldızlılar ödüllendirildi

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel başkanlığında, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Semih Aktekin’in ev sahipliğinde Eğitime Destek Platformu tarafından düzenlenen programda 2020-2021 eğitim-öğretim yılında Nevşehir’de YKS’de ilk 10 bine giren çeşitli okullardan 82 öğrenciye ödülleri törenle verildi.

İlk 10 binde 17 öğrenci ile Nevşehir’de en fazla derece kazanan Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi, 2021 yılında il birinciliklerini kazanarak, Türkiye 22. 24. 62. 71. 101. 134. 284. 357. 382. 428. 433. 528. 612. 673. 684. 688. 861. 1070. 1079. 1203. 1218. 1935. 2484. 2488. 2548. 2730. 2820. 3166. 4683. 5604. 5634. 7630. 7634. 7851. 8307.dereceleri ile Nevşehir’in en başarılı Lisesi ünvanını korudu.

Türkiye ve Nevşehir dereceleri kazanan Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerine ödüllerini Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Semih Aktekin ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir takdim etti.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve diğer protokol üyeleri derece yapan öğrencileri tebrik ederek, başarılar diledi.

Nevşehir’in ilk 10 bine giren öğrencilerinin yüzde 20.73’ü Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri oldu.

SN

ADI-SOYADI

ÜNİVERSİTE ADI

BÖLÜMÜ

1

ELİF SUDE YAĞCI

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

İŞLETME(İNGİLİZCE)

2

ELİF ÖZÜBERK

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK (İNGİLİZCE)

3

SAADET ÖZER

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİV.

TIP(BURSLU)

4

BAHAR AMUCA

KOÇ ÜNİV.

TIP (İNGİLİZCE)BURSLU

5

ENES KATKICI

HACETTEPE ÜNİV.

TIP

6

BERKE YAĞMUROĞLU

İSTANBUL ÜNİV.-CERRAHPAŞA

TIP

7

ARDA YALÇIN

GAZİ ÜNİV.

TIP (İNGİLİZCE)

8

CELALETTİN DURSUN

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİV.GÜLHANE

TIP

9

MERVE GÖKŞEN YÜCEL

AKSARAY ÜNİV.

TIP

10

EBRAR ESKİCİ

KARABÜK ÜNİV.

TIP

11

CANSU ŞARDAĞ

KASTAMONU ÜNİV.

TIP

12

ALİME SUDE GÜLER

KARATAY ÜNİV.

TIP

13

İREM NUR GÖVERCİN

UFUK ÜNİV.

TIP

14

MUSTAFA CANITEZ

SABANCI ÜNİV.

MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ (İNGİLİZCE)BURSLU

15

SEYYİD ALİ CEBECİ

SABANCI ÜNİV.

MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ (İNGİLİZCE)BURSLU

16

HAZAL YASEMİN ATSAK

İSTANBUL ÜNİV.

PSİKOLOJİ(İNGİLİZCE)BURSLU

17

ZEYNEP RÜVEYDA İNANICI

GAZİ ÜNİV.

DİŞ HEKİMLİĞİ

18

ZEHRA BALKANLIOĞLU

KIRIKKALE ÜNİV.

DİŞ HEKİMLİĞİ

19

EMİNE ÇİFTCİ

MERSİN ÜNİVERSİTESİ

ECZACILIK FAKÜLTESİ

20

BERRA AĞIR

MEDİPOL ÜNİV.

ECZACILIK FAKÜLTESİ

21

SILA AKSOY

KOÇ ÜNİV.

HUKUK (BURSLU)

22

ÖZER ÖMER DEMİRKESEN

ANKARA ÜNİV.

HUKUK

23

CEYDA HAN

SAKARYA ÜNİV.

HUKUK

24

MELEK AKSÜT

TOKAT GAZİ OSMAN PAŞA ÜNİV.

HUKUK

25

SABİHA AYÇA SEYFİ

ANKARA ATILIM ÜNİV.

HUKUK(BURSLU)

26

SILA SÖNMEZ

HACETTEPE ÜNİV.

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

27

HASAN BUĞRA ELDİVAN

KOÇ ÜNİV.

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)

28

ZEYNEP ŞEVVAL KARA

İSTANBUL TEKNİK ÜNİV.

UZAY MÜHEDİSLİĞİ (İNGİLİZCE)

29

BERK CAN

BAHÇEŞEHİR ÜNİV

İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE) BURSLU

30

EMRE KAAN ÖZKAN

YEDİTEPE ÜNİV.

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİLĞİ (BURSLU)

31

YUSUF CAN GÖKÇE

YEDİTEPE ÜNİV.

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ

32

BERKE ÜLGEN

KADİR HAS ÜNİV.

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ(BURSLU)

33

EMİN EKMEKCİ

ANKARA ATILIM ÜNİV.

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE)BURSLU

34

BİLGE GÖKGÖZ

İSTANBUL BİLGİ ÜNİV.

ENDÜSTRİYEL TASARIM (İNGİLİZCE)BURSLU

35

ATA EMİR UNCU

KOCAELİ ÜNİV.

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

36

KORAY ATAŞ

ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİV.

UÇAK GÖVDE VE MOTOR BAKIMI

37

PELİN ÖZGÜN

TED ÜNİVERSİTESİ

YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)

38

ÖMER ÇEVRÜK

İSTANBUL MALTEPE ÜNİV.

YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ

39

MELİKE KARACA

ODTÜ (KIBRIS KAMPÜSÜ)

YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) BURSLU

40

AYŞE İREM ÖZER

ANKARA OSTİM TEKNİK ÜNİV.

YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ (BURSLU)

41

MİRAÇ YİĞİT PEKER

GEZBE TEKNİK ÜNİV.

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)

42

HALİT BERK AVTUTAN

SELÇUK ÜNİV.

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

43

AHMET YASİN ÇAMAK

SAKARYA ÜNİV.

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

44

MERT MERİÇ KARABIYIK

YILDIRIM BEYAZİT ÜNİV.

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

45

ZEYNEP SILA MART

MARMARA ÜNİV.

FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON

46

ECEM TOPUZ

İSTANBUL ÜNİV.

FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON

47

MUSTAFA BURAK KAYNAR

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ

FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON

48

ALİ BARAN YUMUŞ

ODTÜ

MİMARLIK FAKÜLTESİ

49

İREM CEREN ÇAVDAR

GAZİ ÜNİV.

MİMARLIK(İNGİLİZCE)

50

KÜBRA SULTAN BOZKURT

GEBZE TEKNİK ÜNİV.

MİMARLIK

51

GÜL BESTE ÖZDEMİR

ERCİYES ÜNİV.

MİMARLIK FAKÜLTESİ

52

RÜMEYSA KARTAL

NİĞDE ÖMER HALİS DDEMİR ÜNİV.

MİMARLIK

53

GİZEM ÇİFTCİ

İSTANBUL ÖZYEĞİN  ÜNİV.

MİMARLIK (BURSLU)

54

İLAYDA TOPAÇ

NUH NACİ YAZGAN ÜNİV.

MİMARLIK(BURSLU)

55

UMAY ZİŞAN YILMAZ

NUH NACİ YAZGAN ÜNİV.

MİMARLIK(BURSLU)

56

DAMLA İMAN

KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİV.

İLKÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ

57

İLAYDA NUR PEKGÖZ

AKSARAY ÜNİV.

İLKÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ

58

GÜLSENA ATASEVEN

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİV.

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENLİĞİ

59

BERKAY GÖZ

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİV.

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ

60

BEDİRHAN DAĞLI

ANKARA ÇANKAYA ÜNİV.

İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI (İNGİLİZCE) BURSLU

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 12:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER