Urgenç: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı yerine getirilmeli

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, proje okullarına yönetici ve öğretmen atama sürecinin devam ettiğini, proje okullarına yönetici atamalarının MEB Yönetici Atama Yönetmeliği kapsamında olmadığına dikkat çekti.

Urgenç: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı yerine getirilmeli

Urgenç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Atanacak yönetici ve öğretmenlerde öyle bir kısım yeterlilikler falan da aranmıyor. Geçmiş tecrübeler gösteriyor ki, yandaşlık vasıflarına haizseniz yeterli.” dedi.

Okul, ilçe ve il milli eğitim müdürlerini tahakküm altına almaya çalışan bir takım dışarıdan yapılar tarafından hazırlanan atama listelerinin havalarda uçuştuğunu savunan Urgenç, proje okullarının “Yandaş yönetici atama projesi” ve “Yandaş öğretmen atama projesi”  olmaktan kurtarılması gerektiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un, proje okullarına yönetici ve öğretmen atama sürecindeki mevcut arazlı düzene son vermesi gerektiğini kaydeden Urgenç, “Diğer okullarımız gibi, bu okullarımız da yönetici ve öğretmen atama yönetmeliğine tabi olmalı ve süreç sadece liyakat üzerinden yürütülmelidir.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER