Vali Becel’in okul ziyaretleri devam ediyor

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir ile birlikte haftaya okul ziyaretleriyle başladı.

Vali Becel’in okul ziyaretleri devam ediyor

Vali İnci Sezer Becel, okul ziyaretleri kapsamında İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir ile birlikte Nevşehir TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi ve Yavuz Sultan Selim Ortaokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Ziyarette okullarda incelemelerde bulunan Vali Becel, okul idarecilerinden okulların genel durumu, salgın tedbirleri, yüz yüze eğitimin işleyişi ve okullardaki faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Öğretmen ve idarecilerle bir araya gelen Vali Becel; "Yaşadığımız bu salgın sürecinde eğitim öğretim faaliyetlerinin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi, yüz yüze başlayan eğitim yılımızın sağlıkla devam etmesi bizleri sevindiriyor. İdareci ve öğretmenlerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sürekli sahada yer alıp okullardaki tedbirlerin yerinde incelendiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir de; “Okul yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin ve tüm çalışanlarımızın aldığı tedbirler sonucu sağlıklı bir şekilde yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Süreci bir ekip ruhu ile yürütüyor olmamız sorumluluk bilincinin gereğidir. Bu vesile ile siz değerli öğretmen ve okul yöneticisi arkadaşlarımızın çabası her zaman takdire şayandır. Hepinize teşekkür ediyor, sağlıklı ve başarılı günler diliyorum." dedi.

Sınıfları ziyaret eden Vali Becel ve İl Milli Eğitim Müdürü Demir, öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti. Vali Becel öğrencilerle yakından ilgilenerek geleceğe dair onlarla sohbet edip tavsiyelerde bulundu.

Vali Becel; “Sizler yarınlarımızın umudu, geleceğimizin teminatısınız. Geleceğimizi inşa yolunda milli ve manevi değerlerimize bağlı, donanımlı ve ahlaklı gençler olarak adım atıp Türkiye Cumhuriyetini her alanda zirveye taşıyacağınızdan eminim.” Diyerek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

İl Mili Eğitim Müdür Murat Demir ise; “İlerlediğiniz yolda şanlı tarihimiz ve eşsiz kültürümüz sizler için rehber olacak, sizleri bilimin aydınlığıyla buluşturacaktır. Siz gençlerimizin zekâ ve kabiliyetini ilim ve irfanla beslemesi en büyük temennimizdir. Sizlere tavsiyem hedeflerinizi belirleyin. Onlara ulaşmak için elinizden geleni yapın, ümidinizi diri tutun, heyecanınızı kaybetmeyin.” ifadelerine yer vererek meslek liseli öğrencileriyle ülkemizde meslek liselerinin büyük bir dönüşüme girdiğini, artık önlerinin daha da açık olduğunu belirtti.

Okullarda öğrenci, öğretmen ve idarecilerin büyük bir heyecanla kendilerini karşılayışından memnuniyetini dile getiren Demir, teşekkür ederek Vali Becel ile birlikte okullardan ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER