Yarışma çevrimiçi yapılacak 

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması; Türkiye geneli 12 bölgede gerçekleştirilen ve lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla her yıl düzenleniyor.

Yarışma çevrimiçi yapılacak 

Bu yıl 52.si düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması başvuruları 23 Şubat 2021 tarihinde tamamlandı. Proje başvurularının ilgili jüriler tarafından ön değerlendirmeleri yapılıp bölge değerlendirmelerine davet edilen proje sahipleri belirlendi. 

Bölge yarışmaları proje değerlendirmeleri ise 25-26 Mart 2021 tarihleri arasında çevrim içi ortamda yapılacak.

Nevşehir'den 2021 yılında 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına toplam 18 başvuru yapıldı ve bu başvurulardan 8'i Kayseri Bölge Sergisine davet edildi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, "Genç beyinleri düşünmeye ve üretmeye teşvik eden, öğrencilerimize 21. yüzyıl becerilerini kazandıran TÜBİTAK projelerinin okullarımızda yaygınlaştırılmasına önem veriyoruz. TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına başvuru yapan ve bölge sergisine davet edilen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 13:21
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER