Yazar Okay Tiryakioğlu Altınyıldızlılarla buluştu

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri, kitap şenliği etkinlikleri kapsamında Yazar Okay Tiryakioğlu ile bir araya geldi.

Yazar Okay Tiryakioğlu Altınyıldızlılarla buluştu

Yapılan açıklama şu şekilde: “Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmayı son derece önemsiyoruz.

Kurum olarak çocuklarımızın daha ilkokul sıralarında yazarlarla tanışıp üretken birer birey olmalarını sağlamak amacıyla bu sene 10.sunu düzenlediğimiz kitap şenliğinde öğrencilerimizin düzeyine uygun kitap yazan yazarlarla tanışmalarını sağlıyoruz. Etkinliklerimiz kapsamında öğrencilerimiz, okuma serüvenlerine sonsuz ufuklar açacak yazarlarla buluşuyorlar.

Öğrenciler, kitaplarını okuyup eserleri üzerine inceleme yaptıkları yazarlarla sohbet etme şansı yakalarken okulumuzda açılan stantlardan da kütüphaneleri için kitap seçme fırsatı yakalıyorlar. Okuma becerisinin hayatın bütün aşamalarına yayılan bir alışkanlık haline gelmesi ve kitap okuma bilincinin yerleşmesi için yıl boyunca desteklediğimiz ve okumaya yönlendirdiğimiz öğrenciler, gelenekselleşmiş olan kitap şenliği ile kitapların zengin ve renkli dünyasıyla iç içe olup, kitaplarını okudukları yazarlarla bir araya geliyorlar.

Bu kapsamda kitap dostu, Tarih kitapları yazarı Okay Tiryakioğlu bugün öğrencilerimizle bir araya geldi.

Tarihin tozlu sayfalarını öğrencilerimizle bir kez daha aralayan yazarımız öğrencilerimizin tarihle ilgili merak ettiği sorulara da cevap verdi. Yazarımıza günün anısına okulumuz plaketi Müdür yardımcımız Ahmet Ünal tarafından takdim edildi.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Olarak bu keyifli söyleşi, etkinlik ve imza günü için kendisine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

15 Mart 2019 Cuma saat 19.00’da velilerimize ‘Mutlu ve Başarılı Çocuk Yetiştirmek’ Konulu seminer verip ardından ‘Beni Ödülle Cezalandırma’ kitabını imzalayacak olan Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat seminerinde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER