Yazar Serhan Büyükkeçeci Altınyıldızlılarla buluştu

Altınyıldız İlköğretim Kurumu tarafından düzenlenen geleneksel kitap şenliğinde matematik ve akıl oyunları kitabı yazarı Serhan Büyükkeçeci öğrencilerle buluştu.

Yazar Serhan Büyükkeçeci Altınyıldızlılarla buluştu

Altınyıldız İlköğretim Kurumu tarafından düzenlenen 12. geleneksel kitap şenliğinin son gününde matematik ve akıl oyunları kitabı yazarı Serhan Büyükkeçeci öğrencilerle söyleşi ve imza günü gerçekleştirdi.

Altınyıldız Koleji’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmayı son derece önemsiyoruz. Kurum olarak çocuklarımızın daha ilkokul sıralarında yazarlarla tanışıp üretken birer birey olmalarını sağlamak amacıyla bu sene 12.sunu düzenlediğimiz kitap şenliğinde öğrencilerimizin düzeyine uygun kitap yazan yazarlarla tanışmalarını sağlıyoruz.

Etkinliklerimiz kapsamında öğrencilerimiz, okuma serüvenlerine sonsuz ufuklar açacak yazarlarla buluşuyorlar. Öğrenciler, kitaplarını okuyup eserleri üzerine inceleme yaptıkları yazarlarla sohbet etme şansı yakalarken okulumuzda açılan stantlardan da kütüphaneleri için kitap seçme fırsatı yakalıyorlar. Okuma becerisinin hayatın bütün aşamalarına yayılan bir alışkanlık haline gelmesi ve kitap okuma bilincinin yerleşmesi için yıl boyunca desteklediğimiz ve okumaya yönlendirdiğimiz öğrenciler, gelenekselleşmiş olan kitap şenliği ile kitapların zengin ve renkli dünyasıyla iç içe olup, kitaplarını okudukları yazarlarla bir araya geliyorlar.

Bu kapsamda kitap dostu, matematik ve akıl oyunları kitabı yazarı Serhan Büyükkeçeci 12. geleneksel kitap şenliğimizin son gününde öğrencilerimizle bir araya geldi. Öğrencilerimizle akıl oyunları ve matematik oyunları oynayan Büyükkeçeci, matematiğin aslında korkulacak değil zevk veren bir ders olduğunu öğrencilerimizle eğlenceli dakikalar geçirerek gösterdi Ardından öğrencilerimizle kitap imzalamaya geçen yazarımız okulumuzdaki öğrencilerin enerjisinden etkilendiğini belirtti. 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak bu keyifli söyleşi, etkinlik ve imza günü için kendisine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER