Parmaksız: Gaziantep sanayileşmede en büyük rol modellerimiz arasında

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve TESK Başkanı Bendevi Palandöken ile birlikte Gaziantep’te bir dizi ziyaret ve açılış törenlerine katılan NTSO Başkanı M. Arif Parmaksız, Gaziantep Belediyesi ve Gaziantep Ticaret Borsasını ziyaret ederek GTO Mesleki Eğitim merkezi açılış törenine katıldı.

Parmaksız: Gaziantep sanayileşmede en büyük rol modellerimiz arasında

Parmaksız ayrıca, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Gaziantep Valisi Davut Gül, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TESK Başkanı Bendevi Palandöken ve beraberlerindeki oda ve borsa başkanları ile birlikte Gaziantep Şahinbey TOBB Fen Lisesini ziyaretlerine de eşlik etti.​

Ziyaretin ardından Gaziantep Ticaret Odasının ev sahipliğinde düzenlenen Gaziantep İş Dünyası İstişare Toplantısına katılan Parmaksız, Gaziantep’te katıldığı ziyaret ve toplantılar için yaptığı değerlendirmede,  “Gaziantep sanayileşme konusunda kendini ispat etmiş, ülkemiz ihracatına katkısı çok fazla olan illerimiz arasında, 2019 yılında onları örnek alarak yapacağımız çok iş var. Sanayicimizin en büyük eksikliği olduğunu bildiğimiz nitelikli eleman ihtiyacını gidererek başlayacağız işe, küçük imalatçılarımıza örnek göstereceğimiz dünyada kendini kanıtlamış fabrikaları barındıran bir organize sanayine sahip olan Gaziantep’i il olarak onları örnek alıp şehrimiz sanayisini arzu ettiğimiz, hedeflediğimiz noktaya getirmek için aynı yolları izleyeceğiz. Bunun için odamız meslek komiteleri, meclisimiz, yönetim kurulumuz olarak yol haritamız belirli, sadece dert dinleyen değil icraat yapan, üyesinin önünü açıp ona yol gösteren bir oda olmak istiyoruz. Bütün gayretimiz çalışmalarımız bu doğrultuda olacak.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER