Gülşehir’de kilitli parke taş ocağı faaliyete geçti

Gülşehir Belediye Başkanı Av. Fatih Çiftçi, belediye bünyesinde oluşturulan kilitli parke taş fabrikasının faaliyete geçirdiklerini ve burada üretilen kilitli parke taşlarla bir hafta içinde mahalle yollarında döşeme çalışmasının başlayacağı müjdesini verdi.

Gülşehir’de kilitli parke taş ocağı faaliyete geçti

Belediye bünyesinde faaliyete geçen fabrikada üretim aşamasını inceleyen ve görevlilerden üretim kapasitesi hakkında bilgi alan Gülşehir Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, bir hafta süresince yeterince üretim rezervesi oluşturulacağını anlatarak, ilçe genelinde bozuk cadde ve sokaklarda kilitli parke taş döşeme çalışmasına başlanacağını kaydetti.

Belediye bünyesinde oluşturdukları 3 farklı ekiple Karavezir, Erol Ünlüsoy ve Fatih Mahallelerindeki tüm sokakların kilitli parke taşının döşemesine start vereceklerini dile getiren Başkan Çiftçi, Belediye bünyesinde oluşturdukları taş fabrikası ve 3 farklı ekiple ilçede her sokağın kilitli parke taş döşemesini aciliyet durumuna göre tamamlayacaklarını kaydetti.

Planladıkları projeleri tek tek hayata geçirmeye devam ettiklerini belirten Başkan Çiftçi, “Gülşehir Belediyesi olarak hizmetlerimizi taşerona vererek yaptırmak yerine kendi işimizi kendi personellerimizle yapıyoruz. Böylece hem istihdam yaratıyoruz hem de işi daha ucuza mal edeceğiz. Bu ve benzeri projeleri hayata geçirerek,  bölgeden göçlerin önüne geçip, göç edenlerin geri dönüşü sağlamak olacak. Beş yıl içinde belediye imkanları bünyesinde kilit parke taş tesisi ile imal edilen taşları yol ve kaldırımların yapımında kullanacağız. Böylece hem bölge de hem de yurt genelinde üretimin desteklenmesine katkı sağlanacak. Gülşehir'e kazandırılan tesis ile bundan sonraki dönemde yol yapımı için kullanılacak taş ve bordür sıkıntısı yaşamayacağız. Gülşehir'i olması gerektiği yere taşıyacağız.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">