15 TEMMUZDA ÇANAKKALE RUHU YENİDEN CANLANMIŞTIR

Kapadokya SİFED Genel Başkanı Habibe Beşer 15 Temmuz'un yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

15 TEMMUZDA ÇANAKKALE RUHU YENİDEN CANLANMIŞTIR

Açıklama şu şekilde; “Türk Silahlı Kuvvetleri içinde örgütlenmiş Fetullahçı Terör Örgütü üyesi bir grup cuntacı asker; milleti ve millî iradeyi hiçe sayarak devleti ve hükümeti ele geçirmeyi amaçlayan hain bir darbe teşebbüsünde bulunmuştur.

Ancak aziz milletimiz; üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde şehit edilen insanlara rağmen meydanı darbecilere bırakmamış, ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkarak darbe teşebbüsünü bertaraf etmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla; inancını, vatanını, milletini, demokrasiyi ve hukuk devletini savunmak üzere herkesin sokaklara çıktığı ve darbecilere karşı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanının yazıldığı o gecede “Çanakkale Ruhu” yüzyıl sonra yeniden canlanmış ve tarihe altın harflerle yazılan bir direniş ve diriliş öyküsüne, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’ne hayat vermiştir. 

15 Temmuz pazar günü itibarıyla ikinci yıldönümünü idrak ettiğimiz bu zafer vesilesiyle bir kez daha belirtmek isteriz ki şanlı geçmişimizden devralınan 15 Temmuz direniş ve diriliş ruhu, mukaddes bir emanet olarak korunmaya ve geleceğimizin inşasına rehberlik etmeye devam edecek.

Ülkemizin FETÖ ve benzeri her türlü vesayet ve terör odağına yönelik haklı mücadelesi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürülecektir. Tüm dernek üyesi ve Kapadokya Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu yönetim kurulu adına Milli mücadele günümüzde meydanlarda olacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER