Ak Parti Belediye Başkanlığında yeni isimler ortaya çıkıyor (güncel)

2019 yılı Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler için Nevşehir’de adeta kazan kaynıyor.

Ak Parti Belediye Başkanlığında yeni isimler ortaya çıkıyor (güncel)

2019 yılı Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler için Nevşehir’de adeta kazan kaynıyor. AK Parti’de seçim çalışmaları hız kazanırken; partide yerel seçim için taslak takvim netleşmeye başladı.

Nevşehir merkez başta olmak üzere bütün belediye başkanlıkları için süreç ilerliyor.

AK Parti, aday belirleme sürecinde bir taraftan illerde anket ve mülakatlar gerçekleştirirken; bir yandan da bölgelerin nabzını tutmak için kendi belediyelerinde başkanların performanslarını takip edecek.

Bütün siyasi partiler seçimi kazanacağı adayla yola çıkmak için ince eleyip sık dokuma sürecine girerken, gönül verdiği partiden aday olmak isteyen isimler de aday adaylığı için bir adım öne çıkmaya başladı.

3 dönemdir Nevşehir Belediye Başkanlığı makamını AK Partili Başkanlar yürütürken aday adayları yerel yönetimler için de projelerini de ortaya koyacak. Mülakatların önümüzdeki başlaması planlanıyor.

Ayrıca parti yönetimin yapmış olduğu anketlerde adayların belirlenmesi sürecinde etkili olacak. AK Parti içerisinde belirlenen aday değerlendirme komisyonu hem adayların projelerini hem de halkta karşılıkları olup olmadığını değerlendirecek.

Komisyon her belediye için alternatif isim önerilerini ortaya koyacak. Adaylarla ilgili son sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söyleyecek.

Geçtiğimiz yerel seçimde bazı belediyeleri kaybeden AK Parti Nevşehir Teşkilatı bu seçimde kaybettiği belediyeleri yeniden kazanmak istiyor.

Nevşehir ilçelerine bakıldığında AK Parti, CHP ve MHP 2’şer ilçeye, İYİ Parti ise 1 ilçeye sahip. AK Parti’yi bir adım öne çıkaran belediye Nevşehir Belediyesi. Nevşehir yerelinde merkez belediye başkanlığı için AK Parti’de konuşulan isimler şu şekilde;

Nevşehir Belediyesi

Atilla Seçen,

Av. Mustafa Rauf Yanar,

Savaş Benli,

Taner Okşar,

Rasim Arı,

Süleyman Özgün,

Doç. Dr. Özgür Özdemir,

Av. Mehmet Ali Tanrıver,

Ali Kemikkıran,

Serhat Sonugelen,

Zafer İnanır,

Ersan Erkut,

Ebubekir Gizligider,

Rıdvan Köybaşı,

Zafer Salgın,

Kamil Duru.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER