AK PARTİ İL BAŞKANI TANRIVER DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK PARTİ İL BAŞKANI TANRIVER DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

İl Başkanı Tanrıver, kadınların toplumsal ve siyasal hayata etkin katılımının, gelişmişliğin, çağdaşlığın ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın önemli göstergelerinden biri olduğunu vurguladı.

Türk kadınının bütün kazanımlarını sadece Cumhuriyetle birlikte değil binlerce yıllık örf, adet ve kültürel birlikteliğin vermiş olduğu kazanımlarla hak ettiği yeri her zaman aldığını ifade eden Tanrıver; “Türkiye Cumhuriyeti`nin odak noktasında yer alan kadınlarımız, üstlendikleri misyonu yaşatma görevini, ülkenin yaşadığı problemlerin birinci derecede muhatabı olmalarına rağmen hiçbir fedakarlıktan çekinmeden yerine getirmiş; modern ve çağdaş Türkiye`nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır.

Türk kadını her durumda erkeğine yardım etti, her dönemde gereken saygınlığı gördü. Kurtuluş Savaşı`nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan Türk kadını, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte, toplumsal yaşamda yerini aldı. Ülkemizde de artık kadınlarımız hem kamu sektöründe hem de özel sektörde önemli misyonlar üstlenmiştir. Özellikle son dönemde hükümetimiz de kadınları siyasi hayatta görmek için birçok çaba göstermiştir. AK Parti hükümeti kadınların yönetime katılmasını istemekte ve bununla ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Kadınlarımızın sadece aile hayatında değil, iş hayatında, toplum hayatında, sosyal hayatta, siyasette, sporda daha sayamadığım pek çok alanda kritik noktalarda da etkin görevler üstlendiklerini gururla görmekteyiz. Gelecek neslin, Türk gençliğinin bizim annelerimizin elinde şekilleneceğini tekrar vurguluyor; bu duygu ve düşüncelerimle kadınlarımızın `8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER