GİZLİGİDER’DEN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarının kadına verdiği öneme dikkat çekti.

GİZLİGİDER’DEN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Gizligider, AK Parti iktidarının kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yaptığını ifade ederek, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı.

Gizligider mesajında şu ifadelere yer verdi: “Özellikle son yıllarda yapılan çalışmalarla, hukuki ve toplumsal alanda atılan adımlarla kadınlarımız demokratik ve sosyal haklarını kazanmalarının yanı sıra sahip oldukları yüksek erdem ve sorumlulukla geleceğimiz için bizlere umut ve güven vermektedir.

Özellikle, AK Parti iktidarı ve hükümetleri döneminde Türkiye’de kadınlara sağlanan pozitif ayrımcılık ve kadın haklarının sağlamlaştırılması yönünde atılan adımlarla, anayasal anlamda ve yine kanunlar kapsamında yapılan düzenlemeler ve değişikliklerle ayrımcılığı önlemeye yönelik pek çok adım atıldı ve atılmaya da devam edecektir.

Yine en büyük arzumuz kadınların yurt ve dünya genelinde hayatın her alanında ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel olarak çok daha iyi ve üst noktalara gelmesini görmektir.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tüm dünyada ve ülkemizde kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu bir hayat özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmasını temenni eder, bu vesileyle; tüm kadınlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ederim.” 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">