'HER ŞEHİT İÇİN BİR FİDAN' DİKİLECEK

Nevşehir´de son zamanlarda adeta faaliyet atağına kalkan Nevşehir Ülkü Ocakları yeni bir kampanya ile karşımıza çıkıyor.

'HER ŞEHİT İÇİN BİR FİDAN' DİKİLECEK

Oldukça önemli bir kampanya ile vicdanlara seslenecek olan Nevşehir Ülkü Ocakları “Her şehit için bir fidan” kampanyası ile manevi hatıraları ölümsüzleştirecek. Kampanyanın içeriğinde fidan dikmeye gelen her vatandaş, yanında bir kişi getirme ve bir fidan daha fazla toprakla buluşturma amaçlanıyor.

Çok sayıda vatandaşa ulaşarak bir fidan da olsa fazladan toprakla buluşturmanın amaçlandığını belirten Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Yahya Leblebici, aziz şehitlerimizi hatırlamaya ve aynı zamanda yüzlerce fidanın toprakla buluşmasını hedeflediklerini ifade etti. Leblebici açıklamasının devamında; 

“Nevşehir Ülkü Ocakları olarak “Her şehit için bir fidan” kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Bu kampanya ile Türkiye genelinde Ülküdaşlarımıza ulaşarak, bizlere bu kutlu davayı emanet bırakan aziz şehitlerimizi hatırlamayı hem de yüzlerce fidanın toprakla buluşmasını hedeflemekteyiz.

Her Ülküdaşımız birilerinden kendilerine davet gelmese dahi bir fidan dikip başkalarını davet edebilirler. Buradaki maksadımız daha çok kardeşimize ulaşmak suretiyle en fazla sayıda ağacı dikmek. Dileğimiz şehitlerimizi kalbimizde yaşatırken bu fidanlarla da manevi hatıralarını ölümsüzleştirmektir.

Kıyametin kopacağını bilsen de elindeki fidanı dik diyen bir peygamberin ümmeti olarak çok sayıda fidanın bu kampanya ile yeşereceğini umuyoruz. Dökülen kan bizim alınan can bizim.

Bu fidanlarla yeşerecek gün bizim. Kahrolsun pkk kahrolsun terörizm, yaşasın Ülkü Ocakları” şeklinde konuştu. Haber: Erdal KESİCİ

 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER