Nevşehir Dernekler Federasyonu’nun açılışı gerçekleştirildi

Nevşehir Dernekler Federasyonu (NEVDERFED) ile Özlüce Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’nin açılışı gerçekleştirildi.

Nevşehir Dernekler Federasyonu’nun açılışı gerçekleştirildi

İstanbul’da faaliyet gösteren Nevşehir Dernekler Federasyonu (NEVDERFED) ile Özlüce Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’nin açılışı Yenibosna'da düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Nevşehir Dernekler Federasyonu (NEVDERFED) ile Özlüce Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’nin açılış törenine; AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe, AK Parti İstanbul Milletvekili Mücahit Arınç, Nevşehir Belediyespor eski başkanı Muzaffer Leblebici, Nevşehir Dernekler Federasyonu Başkanı İsmail Uğurlu, federasyon üyeleri, Özlüce Köyü Derneği Başkanı Cuma Sivritaş ve İstanbul'da yaşayan çok sayıda Nevşehirli vatandaş katıldı.

Milletvekili Yücel Menekşe yaptığı açıklamada; “İstanbul’da faaliyet göstermeye başlayan İstanbul Nevşehir Dernekler Federasyonu ve Nevşehir Özlüce Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’nin açılışını Milletvekilimiz Mustafa Açıkgöz ve İstanbul Milletvekilimiz Mücahit Arınç, Nevşehir Belediyespor eski Başkanı Muzaffer Leblebici’nin katılımları ile Bahçelievler’de gerçekleştirdik. Şehrimizin her yerde birlik ve beraberliğini sağlamak adına çıktığımız bu yolda tevazu, samimiyet ve gayretle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kurulan federasyonumuz ve derneğimiz ile İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizin birlik ve beraberliğini sağlamak ve sıkıntılarına çözüm bulmak amacıyla hizmet vereceğine can-ı gönülden inanıyorum. Bizler de bu konuda elimizden gelen desteği vereceğiz. Kurulan Federasyonumuzun Başkanı İsmail Uğurlu ve yönetimine, Özlüce Köyü Derneği Başkanı Cuma Sivritaş ve yönetimine çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Milletvekili Mustafa Açıkgöz ise yaptığı açıklamada; “İstanbul Nevşehir Dernekler Federasyonu ve Nevşehir Özlüce Köyü Kültür ve Dayanışma Derneğimizin açılışını Milletvekilimiz Yücel Menekşe ve İstanbul Milletvekilimiz Mücahit Arınç, Nevşehir Belediyespor eski Başkanı Muzaffer Leblebici’nin katılımları ve kadirşinas hemşerilerimizle birlikte Bahçelievler’de gerçekleştirdik. Kurulan Federasyonumuzun Başkanı İsmail Uğurlu’ya ve yönetimine, Özlüce Köyü Derneği Başkanımız Cuma Sivritaş’a ve yönetimine başarılar diliyor; önce millet önce memleket diyerek “Biz yeter ki bir olalım, iri olalım, diri olalım, hep birlikte Nevşehir olalım.” Allah'ın izniyle aşamayacağımız engel yoktur. Büyüyen, gelişen, güçlü Türkiye yolunda hemşerilerimizle el ele gönül gönüle yürümeye devam edeceğiz. Dernekler Federasyonumuz hayırlı olsun.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44