Nevşehirli milyarder cinayeti çok yönlü soruşturuluyor

Nevşehir’de bağ evinden kaçırılan emlak milyarderi Mustafa Şahin Akkoç ile eşi Ayfer Akkoç’un dövüldükten sonra yakılarak katledilmesiyle ilgili iddialar araştırılıyor.

Nevşehirli milyarder cinayeti çok yönlü soruşturuluyor

Son olarak yakın zamanda bir arsa satın aldığı belirtilen Mustafa Şahin Akkoç’un, alacak verecek meselesi yüzünden öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duran emniyet birimleri, kentteki tüm güvenlik kamera kayıtlarını mercek altına aldı. Nevşehir’in Acıgöl ilçesine bağlı Ağıllı köyü kırsalında bir çoban tarafından araçları içerisinde yakılarak öldürülmüş halde bulunan Mustafa Şahin ve Ayfer Akkoç çiftinin yapılan ön otopsisinde çiftin feci şekilde dövüldükten sonra öldürüldükleri ortaya çıktı. Nevşehir-Aksaray karayolu üzerinde bulunan bağ evine giren kişi ya da kişilerce sandalyeye bağlanan yaşlı çiftin feci şekilde darp edildiği ortaya çıktı. Bağ evinde öldürülen çiftin daha sonra Acıgöl’e bağlı Ağıllı köyü arazisine götürülerek kendi araçları içerisinde yakıldığı belirlendi.

Kamyon tamirciliğinden milyarderliğe

Nevşehir’in sayılı zenginleri arasında bulunan Mustafa Şahin Akkoç’un Nevşehir dışında İstanbul ve Tekirdağ’da da yatırımları bulunduğu belirtildi. Mütevazi yaşamı ile bilinen Mustafa Şahin Akkoç’un isminin açıklanmasını istemediği bir akrabası şu açıklamalarda bulundu: “Mustafa amca, çok zengin biriydi. Önceleri kamyon tamirciliği yapardı. Sonra araç alım satımı yaparak büyümeye başladı. Özellikle emlak işine çok düşkündü. Sürekli arsa ve daire satın alırdı. Şu anda yüzlerce dairesi var. Kendisi çok mütevazi biriydi. Öğle yemeğinde bile kuru ekmek yediği olurdu. Görüntüsünden zengin olduğu anlaşılmazdı. Marketten değil pazardan alışveriş yapardı. Arsalara çok meraklıydı çok ciddi bir servete sahip. Son olarak bir ilçede ana yol kenarında arsa almıştı. Bu arsa ile ilgili sorun yaşadığını duyduk.”

Bağ evinde uyuşturucu aparatı iddiası

Nevşehir-Aksaray karayolu üzerinde bulunan Aşiyan Sitesi’ndeki bağ evinde çalışma yapan olay yeri inceleme ekiplerinin yerde kan izleri ile birlikte uyuşturucu madde alımında kullanılan çeşitli aparatlara rastladığı öğrenildi. Sandalyeye bezle bağlandığı öğrenilen yaşlı çiftin feci şekilde dövüldüğü tespit edildi. Kendi otomobilleri içerisinde yakılarak feci şekilde öldürülen çiftin uyuşturucu madde bağımlısı kişi ya da kişilerce öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Otopsi için Ankara Adli Kurumu’na gönderilen cesetlerin Mustafa Şahin ve Ayfer Akkoç’a ait olduklarının kesinlik kazanması için çocuklarından da kan örneği alındığı ve DNA testi yapılacağı belirtildi. Üç kızı bulunan yaşlı çiftin ölümünün aydınlatılması için çok yönlü soruşturma devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER