NTB BAŞKANI SALAŞ`DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

NTB BAŞKANI SALAŞ`DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim kurulu Başkanı Salaş açıklamasını şöyle sürdürdü:

?Üç aylar olarak tabir edilen, içinde Ramazan-ı Şerif ve Mübarek Kadir Gecesini de bulunduran mukaddes ve bereketli bir zaman dilimindeyiz.

Cenab-ı Hak, insanlara olan sonsuz rahmet ve şefkatinin bir eseri olarak belirli vakitlere ayrı bir önem atfetmiştir. Bu mübarek zaman dilimlerini af ve bağışlamak için bir fırsat ve imkân olarak bahşetmiştir.

Gece yolculuğu manasına gelen ?İsra? ve manevi yükseliş anlamı taşıyan ?Miraç? olayının gerçekleştiği gece de bu zaman dilimindedir. Miraç, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimize, Cenab-ı Hakk`ın sonsuz güç ve kuvvetinin eserini göstermek için yaptırılan manevi bir yolculuktur.

Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, Efendimizin kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, birlik ve beraberliği pekiştirerek,

insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışarak kötülüklerden iyilik ve güzelliklere, erdeme ve eksikliklerden tamamlanmaya yönelelim.

Bu duygu ve düşüncelerle, Nevşehirli bütün vatandaşlarımızın ve İslam aleminin mübarek Miraç Kandillerini kutluyor,

böyle mübarek gecelerin milletimiz ile bütün insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını Cenab-ı Hak?dan niyaz ediyorum? dedi. Haber: Erdal KESİCİ

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93