TÜGVA, TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞIYOR

TÜGVA Nevşehir İl Temsilciliği ortaya konan vizyon çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor.

TÜGVA, TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞIYOR

Gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini gözeterek, kendini devamlı geliştiren, kültürel birikime önem veren, yenilikçi ve nitelikli insan kıymetinin oluşumuna katkı sağlamak için çalışmalar yürüten TÜGVA, Medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa edecek nesilleri yetiştiren bir vakıf olmak çabasıyla nitelikli projeler üretiyor. 

Yeni nesil gencin enerjisi, hızı ve dinamizmi ile iyilik odaklı işler yapan, deneyimini paylaşan ve yaşatan anlayışa sahip vakıfçılık modeli olarak ortaya çıkan TÜGVA, toplumsal huzuru alt üst eden problemleri çözmek adına, her şeyi ait olduğu doğru konuma eriştirmeyi ve sosyal uyumla dengeyi sağlamayı hedefleyen bir adalet anlayışına sahip olmak.

Sevgi ve saygı anlayışına bağlı kalarak, gönüllülük ve sorumluluk duygusu içinde bir arada bulunmanın değerini ortaya çıkaran bir birliktelik bilincine sahip olan TÜGVA, zorbalaşan sistemlere ve kötülüklere karşı durarak, erdemli bir toplumun oluşumu için sosyal dayanışmaya katkı sunan iyiliklerin peşinde olmaya devam ediyor.

İnsanın varlık düzeniyle ahenk içinde olarak, vicdanının sesiyle yaşayan ve dünyayı erdemli bir yaklaşımla okuyan bir ahlak sahibi olmamın çabasıyla çalışmalar yürüten ve Türkiye geneli bütün illerde faaliyet gösteren TÜGVA, ortaya koyduğu değerle de Türk gençliğine sahip çıkıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan himayesinde ve Nevşehir yerelinde Milletvekili Mustafa Açıkgöz’ün büyük destekleriyle kurulan TÜGVA, yeni nesli gençlik sloganıyla ortaokuldan üniversiteye ve çalışan gençliğe kadar faaliyetler yapan bir vakıf olarak farkındalık oluşturuyor.

TÜGVA, Ailelerin çocuklarını güvenerek emniyet içerisinde emanet edebilecekleri buradaki programlara, kurslara, projelere, kitap okuma haftalarına, kamplarına, yaz okullarına katılmaları üzerine gönderebilecekleri bir gençlik vakfı.

Türkiye’nin dört bir yanında yaz okulları ve gençlik kamplarıyla ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik birçok faaliyet yürüten TÜGVA, Nevşehir il genelinde de yapacağı yeni, etkin ve nitelikli çalışmalarla ilin gelişimine ve marka değerinin artmasına katkı sağlamaya devam edecek. 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER