TÜRK OCAĞI BAŞKANI ERDOĞAN´DAN 10 KASIM MESAJI

Türk Ocağı Nevşehir Şube Başkanı Mesut Erdoğan, 10 Kasım nedeniyle yayınladığı mesajda, “Yanmış, yıkılmış, yorulmuş ve yenilmiş bir sosyolojik kudreti tekrar ayağa kaldıran ve çizdiği hedeflerle sonuca ulaştıran Mustafa Kemal Atatürk´ün eşsiz dirayeti ve hamiyeti olmuştur” dedi.

TÜRK OCAĞI BAŞKANI ERDOĞAN´DAN 10 KASIM MESAJI

Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Hakk´a yürüyüşünün üzerinden 77 uzun yıl geçmiştir. Aramızdan ayrılışının bu yıldönümünde kendisini bir kez daha Fatihalarla ve hayranlıkla yâd ediyoruz. Hayatını milletine adayan, işgal ve emperyalist hevesleri muhataplarının kursaklarında bırakan bu büyük devlet ve siyaset adamını gururla, özlemle ve şükranla bir kez daha hatırlıyoruz.

Türk milletini hak ettiği onurlu ve bağımsız yaşama seviyesine çıkarma konusunda, üstün bir çaba ve mücadele azmi gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e büyük bir vefa ve gönül borcumuz olduğu şüphesizdir.

Kurtuluş yıllarında; karanlıktan aydınlığa geçişin, karışıklıktan düzene ulaşmanın ve bağımlılıktan özgürlüğe varışın her aşamasında onun liderliği ve müdahalesi belirleyici ve tayin edici bir nitelik arz etmiştir. Yanmış, yıkılmış, yorulmuş ve yenilmiş bir sosyolojik kudreti tekrar ayağa kaldıran ve çizdiği hedeflerle sonuca ulaştıran elbette Mustafa Kemal´in eşsiz dirayeti ve hamiyeti olmuştur.

O´nun yüksek erdemi sayesinde Samsun´da atılan ilk adımla esaretin bariyerleri devrilmiş, meydanlardaki kahramanlıklarla mütecaviz emellerin surları delinmiş ve Cumhuriyet´in ilanıyla da milletimiz kendi kaderine sahip çıkacak iradeyi göstermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün manevi varlığına ve bizlere emanet ettiği muhteşem millet eserlerine hiçbir kötü ve hain niyetin musallat olamayacağı inancımı bir kez daha teyit ederek; ebediyete intikal edişinin 77´innci yıldönümünde kutlu hatırasını hürmet ve minnet duygularımla anıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER