TÜRK SAĞLIK SEN ANNELERİ ZİYARET ETTİ

TÜRK SAĞLIK SEN ANNELERİ ZİYARET ETTİ
 Şube Başkanı Turgay Çetin, annelere Anneler Günü için hayatımızda özel günler arasında belki de en anlamlısı olan "Anneler Günü" çeşitli etkinliklerle kutlanılması gerektiğini ifade etti.

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Turgay Çetin tüm özel günlerde olduğu gibi Anneler gününde de hastaları unutmadı. Annelik heyecanını yeni yaşayanların yanı sıra, serviste yatan hastalar ve çalışan anneler de ziyaret edilerek karanfil takdim edildi.

Anneler günü nedeniyle gördükleri ilgiden memnun olan hasta ve hasta yakınları, böyle anlamlı bir günde hatırlanmanın kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, beyaz meleklere teşekkür ettiler.

Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin Anneler günü nedeniyle yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Varlığımızı borçlu olduğumuz, yetişip bugünlere gelmemizde büyük emekler veren, bizleri koruyup gözeten, karşılıksız sevginin, fedakârlığın, şefkatin ve merhametin en canlı örneği olan annelerimizin günüdür.

Dünyaya geldiğimiz andan itibaren tek düşüncesi evlatları olan ve haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz, yüreği sevgiyle dolu tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyor, hürmetle ellerinden öpüyor, sağlıklı günler diliyorum" ifadesini kullandı.


Diğer taraftan Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü ve Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü`nde çalışan anneleri unutmadı.

Ziyaretin de Şube Başkanı Turgay Çetin hayatın her alanında etkin bir biçimde yer alan kadınların, aynı zamanda annelik gibi hayati bir sorumluluğu da üstlenmişlerdir. Annelerimiz, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan yüreklerindeki sınırsız sevgi ve sabırlarıyla dünyanın en kutsal varlıklarıdır.

Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek fedakârca çalışan anneler, aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir.

Dünyaya getirdiği evlatlarını özveriyle büyüten, iyiye, doğruya, güzele yönlendirerek hayata hazırlayan annelerimiz, hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağıdır. Yaşamımızda bizi, belki de karşılıksız seven tek varlıklardır.

Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan, ilgiye ve sevgiye en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda, şefkatle bağrına basan annelerimize, hak ettikleri saygıyı göstermekte asla kusur etmemeliyiz.

Dünyanın en yüce ve kutsal sorumluluğunu tabiatındaki sevgi, şefkat ve merhamet duygularıyla yerine getiren tüm annelerimizin ve yüreğinde evlat acısı taşıyan tüm şehit annelerimizin, Anneler Günü`nü kutluyor, hepsini saygı, minnet ve şükranla selamlıyorum ifadesinde bulundu.
Haber: Ali ÇAMUR

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93