Altıok; “Azim edeceğiz, hazım edeceğiz, sabır edeceğiz”

Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, belediye çalışmalarına yönelik eleştirileri işte bu sözlerle cevaplandırdı. 

Altıok; “Azim edeceğiz, hazım edeceğiz, sabır edeceğiz”

Başkan Altıok, "Hacıbektaş Ziraat Odası Başkanı Hakan Taşdemir şahsi sosyal medya hesabından, ”Hani her şey çok güzel olacaktı geçmiş dönemlerde çok eleştiri alan yollarımız.” başlığıyla Hacıbektaş’ın mahalle araları ile ara yollarından çekilmiş ve yolların bozukluğunu gösterir yaklaşık seksen adet fotoğrafı da ekleyerek bir mesaj yayınlamıştır. Geçmiş dönemlerde çok eleştiri alan yollarımız derken önceki dönemlerde bozuk yolların herkes tarafından eleştirildiğini ima eden Hakan Taşdemir, şimdilerde bozuk yollardan kimsenin şikayetçi olmadığını anlatmaya çalışırken, Hani Her Şey Çok Güzel olacaktı sözüyle de Şahsıma bozuk yollarla ilgili göndermede bulunmuştur. Gönderi çok sayıda kişi tarafından farklı farklı yorumlanırken, tarafımdan açıklama yapmak zorunda kalınmıştır. Bilindiği üzere önceki üç dönem Belediye Başkanlığı yapan Ali Rıza Selmanpakoğlu muhalefet tarafından bozuk yollar konusunda oldukça fazla eleştiriye maruz kalmış ve alt yapının tamamlanmasının (32 milyon TL kredi ile yapılmış olup ödemeleri bizim dönemimize kalmıştır) üzerinden yaklaşık bir buçuk yılı aşkın süre geçmesine rağmen görevde olduğu sürede üst yapı konusunda herhangi olumlu adım atamamış, yol yapımı konusunda faaliyet başlatamamıştır. Yine bilindiği üzere, göreve geldiğimiz 23 aylık süre zarfında ilk olarak tüm yollarımıza 250 tır çakıl serimi yapılmış, ilçenin ana asfalt yolarının sıcak asfaltla kaplanması, tamamlanmış olup, ikinci etabın başlaması için de ( Cadde ve Sokaklar) gerekli görüşmeleri yaptığım bir çok Sosyal Medya paylaşımımda dile getirilmiştir. Ayrıca Hacıbektaş Belediyesi olarak, Kardeş Belediyelerimiz ve Hayırseverlerimizle birlikte bir çok proje gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştirmeye de devam edeceğiz.

Geçici Hayvan Bakımevi ve Tedavi Merkezi ,

Kadıncık Ana Türbesi Etrafı Peyzaj Çalışması Bektaş Efendi Türbesi Etrafı Peyzaj Çalışması,

13 bin m2 alana sahip Serçeşme Parkı ve Sosyal Tesisleri,

Çilehane Mesire Alanındaki Mutfak, Wc ve Oturma Alanlarının yenilenmesi,

Beştaşlar Bölgesinin Düzenleme Çalışması,

Yaklaşık 9000 m2 alandan oluşacak Kent Meydanını ilk etabının yapılması,

Bölgemizde ilk olan Geri Dönüşüm Parkının yapılması,

Demokrasi Parkının yenilenmesi,

Kesimhane yolu ve Spor Salonu etrafının Kilit Parke ile kaplanması ( Yaklaşık maliyet 300 bin TL),

Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinin tadilat ve Akustik çalışmasının yapılması,

Yıllardır Görüntü Kirliğine sebep olan Kademenin Çevre Düzenlemesinin yapılması,

Hacıbektaş Merkez Mezarlıklarının Kilit parke döşenmesine başlanması,

Hacıbektaş Belediyesi tarihinde ilk olan Emitt Turizm fuarına katılım sağlanması,

Pazaryerine ve Terminale WC yapılması,

Sıfır atık projesi kapsamında belirli bölgelere geri dönüşüm konteynerleri ve Kül kovalarının yerleştirilmesi,

Türkiye’nin tek ayakta kalan Kerpiçten Yel değirmeninin Restorasyonun yapılması (Yaklaşık Maliye 800 bin TL),

Araç Parkımıza 1 adet sıfır minibüs 1 adet Cenaze Nakil aracı 1 adet Kamyon 1 adet Sepetli Kamyon 1 adet otobüs (tahsis) Kazandırılması,

Yoğun girişimlerimizle uzun süredir yapılmayan Kadıncık Ana Türbesinin restorasyonunun yaptırılması.

Sevgi Yolunun ve Türbe Meydanının Işıklandırma ve Otomatik sulama sisteminin yapılması bunlardan bazılarıdır. Yukarıda ki belirttiğimiz çalışmaları Türkiye’nin Kişi başına düşen en borçlu Belediyesi (65 milyon 400 bin tl) olarak yapmanın gururunu taşıdığımızı da belirtmek ister, son olarak eksiklerimizin olduğunu, yapacak çok işimiz olduğu bilinciyle, daha çok çalışacağımızı bildirir, Hacıbektaş Ziraat Odası Başkanı Hakan Taşdemir ‘in yapmış olduğu manidar paylaşımı halkımızın takdirine bırakıyorum." diye konuştu.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER