Etkinlikler bir hafta sürecek

58. Ulusal 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde Anma Kurulu tarafından gerçekleştirilen toplantıda kararlar alındı.

Etkinlikler bir hafta sürecek

Hacıbektaş Belediyesi ve Anma Kurulu ile Alevi-Bektaşi Kurumları birlikteliğinde gerçekleştirilecek olan, 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri 2021 UNESCO Hacı Bektaş Veli Yılı kapsamında bu yıl 16-22 Ağustos tarihleri arasında bir hafta sürecek.

banner116
Alevi Bektaşi kültüründe önemli bir yer tutan Muharrem Ayı ‘’Matem Orucu’’ 16-17-18 Ağustos tarihlerinde. Alevi Bektaşi Kurum temsilcileri ve kanaat önderlerinin talepleri doğrultusunda matem ayına uygun sergi, panel, konferans ve tiyatro etkinlikleri düzenlenecek. Protokol programı 21 Ağustos Cumartesi, konser ve diğer etkinlikler ise 21 Ağustos Cumartesi ve 22 Ağustos Pazar günü yapılacak.

58. Ulusal 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri programının ayrıntıları önümüzdeki günlerde açıklanacak.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER