Hacıbektaş’ta Dünya Gıda Günü Etkinlikleri düzenlendi

Hacıbektaş ilçesinde Dünya Gıda Günü dolayısıyla İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Hacıbektaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hacıbektaş İlçe Devlet Hastanesi işbirliğiyle bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Hacıbektaş’ta Dünya Gıda Günü Etkinlikleri düzenlendi

Karaburna Köyü ilköğretim okulunda öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen eğitim programının ardından Hacıbektaş Kültür Merkezinde lise öğrencilerine yönelik Sağlıklı ve Dengeli Beslenme, Gıda Güvenliği, Bilinçli Tüketim ve Obeziteyle Mücadele konularında bilgilendirme yapıldı.

Düzenlenen Programlara Hacıbektaş Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yasin Çoban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Karaboduk, İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Merve Tulumbacı, Gıda ve Yem Şube Müdürü Atilla Arslangiray, teknik personel, öğrenci ve misafirler iştirak etti.

Gıda Mühendisi Şakir Koçak ve Diyetisyen Elif Yanalak'ın sunumları sonrasında Lise öğrencilerine yönelik 16 Ekim Dünya Gıda Günü programı kapsamında düzenlenen Gıda Güvenliği ve Beslenme konulu resim yarışmasına ait sergi gezildi. Yarışmada dereceye giren ilk üç resim sahibine ödülleri takdim edildi.

Günün anlam ve önemine binaen öğrenci ve katılımcılara yerli ve sağlıklı gıdalardan oluşan çeşitli ikramlarda bulunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER