Beyaz Kapadokya turistleri büyüledi

Türkiye'nin ve dünyanın önemli turizm merkezlerinden Kapadokya yağan karla beyaza büründü. Kapadokya’yı ziyarete gelen uzak doğulu turistler kartopu oynadı.

Beyaz Kapadokya turistleri büyüledi

Peribacaları, sıcak hava balonları, vadileri ve kayadan oyma otelleri ile ünlü Kapadokya, güne kar yağışı ile uyandı.

Gece saatlerinde başlayan kar peribacalarını beyaz örtüyle kapladı. Özellikle kış aylarında bölgeyi ziyarete gelen Uzak Doğulu turistler, gelinlik giyinmiş peribacalarını görünce bol bol fotoğrafı çekip kartopu oynadı.

Nevşehir Rehberler Odası (NERO) Başkanı Murat Dinç, Kapadokya’nın dört mevsim farklı bir güzellikte olduğunu belirterek, karlı Kapadokya’nın mutlaka görülmesi gerektiğini söyledi.

Dinç, “Her mevsim farklı bir renge bürünen Kapadokya, kışın da bembeyaz görüntüsüyle muhteşem bir manzara sunuyor. Kış aylarında bölgemize gelen yerli ve yabancı turistler de gördükleri bu manzara karşısında büyüleniyorlar.” dedi.

Kış aylarında Kapadokya bölgesini özellikle Uzak Doğulu turistlerin ziyaret ettiğini aktaran Dinç, “Kapadokya’yı kış aylarında ağırlıklı olarak Uzak Doğulu turistler ziyaret ediyor. Bazı turistleri ülkelerinde hiç kar görmedikleri için burada ilk defa karla karşılaşıyorlar ve büyüleniyorlar. Kimi kartopu oynuyor, kimi de kayıyor. Tur boyunca gönüllerince eğleniyorlar.” diye konuştu.

Kış aylarında da Kapadokya’da aktiviteler yapıldığını vurgulayan Dinç, “Kapadokya’da kış aylarında vadi yürüyüşü, safari, at ve ATV turları en çok tercih edilen aktiviteler arasında.” şeklinde konuştu.

Bölgeye ilk defa gelen Taiwanlı turistler, ülkelerinde hiç kar görmediğini belirterek, şaşkınlık yaşadıklarını anlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER