HAVA-İŞ NEVŞEHİR´DE DE HİZMET VERİYOR

Türkiye genelinde örgütlenme çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdüren Hava-İş Sendikası Nevşehir´de de hizmet vermeye başladı.

HAVA-İŞ NEVŞEHİR´DE DE HİZMET VERİYOR

Bölge turizminin son yıllarda en öne çıkan sektörü haline gelen balon firmalarında görev yapan çalışanların sendikalaşması için girişimlerini sürdüren Hava-İş Sendikasının İl Temsilciliği görevine ise aynı zamanda Genç Birlik Nevşehir İl Başkanlığı görevini de yürüten Oğuzhan Alkan getirildi.

Sadece THY değil, tüm havacılık çalışanlarının haklarını korumak için yola çıktıklarını belirten, Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, “Özellikle tüm haklardan mahrum, Kapadokya Bölgesi´nde, Nevşehir´de balon hizmetinde çalışan işçi kardeşlerimizi sendikalı yapmak için çalışıyoruz.

Bu balonlarla yapılan uçuşlarda yaşanan kazalarda kimi işçiler öldü, kimileri de sakat kaldı. Şu anda yardıma muhtaç haldeler. İstiyoruz ki balon işçilerimiz de iş güvenliği olan, sosyal haklara sahip ve daha iyi şartlarda emeklerinin karşılığını alsınlar. Hava-İş Sendikası olarak bu kardeşlerimize kapımız sonuna kadar açık” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER