banner23

Kapadokya'da bayram bereketi

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Kapadokya'daki turistik işletmelerde rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor.

Kapadokya'da bayram bereketi

Butik otelleri, yeraltı şehirleri, peribacaları ve sıcak hava balonlarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Kapadokya'da, turistik tesisler 9 gün sürecek Kurban Bayramı tatili için hazırlıklarını sürdürüyor.

Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Durmaz, yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla rezervasyonların yüzde 80’lere ulaştığını söyledi.

Kapadokya’da Kurban Bayramı tatilinin dolu dolu geçeceğini söyleyen Durmaz, “rezervasyonlar yüzde 80’lere yaklaştı. Özellikle yerli turistlerin Kapadokya’ya ilgisi çok yoğun. Yurtdışından gelen gurbetçilerimiz ve Uzak Doğu’dan gelen turistlerle birlikte Kapadokya dolu dolu bir bayram geçirecek.” dedi.

9 günlük tatil boyunca Kapadokya’da bir çok aktivite yapılabileceğini belirten Durmaz, “Kapadokya’ya gelen turistler vadi gezileri, at, ATV, bisiklet turları yapabilir. Sıcak hava balonu turuna katılabilir. Doğayla iç içe bir tatil geçirebilir. Akşamları ise Türk Geceleri etkinliklerine katılabilirler. Sahil kenarlarında bu dönemlerde yer bulmakta zorluk çekecekleri için Kapadokya’yı tercih eden yerli turist sayısı çok fazla.” şeklinde konuştu.

Durmaz, Kapadokya bölgesinde her bütçeye göre konaklama imkanı olduğunu da sözlerine ekledi.

Bursa’dan Kapadokya’ya gezmek için gelen Bayram Gümüş, Kapadokya’ya dünyanın her tarafından turist geldiğini belirterek, “10 sene önce gelmiştim. Bu kez ailemle birlikte geldim. Bir kaç gündür burada geziyoruz. Çok güzel bir yer. Turistik anlamda ülkemizin ön gözde yerlerinden birisi. Herkese tavsiye ediyorum. Dünyanın diğer ülkelerinden birçok insan gelmiş, buraları geziyor, bizim de kendi değerlerimizi kendi tarihimizi görmemiz lazım.” dedi.

İstanbul’dan gelen Hakan Gümüş de Kapadokya’ya ilk defa geldiğini ve çok beğendiğini belirterek, “Çok güzel, herkesin görmesi gereken bir yer. Eski dönemlerde yaşayan insanların nerelerde yaşadığını gördük. Her insanın görmesi lazım. İstanbul’a döndüğüm zaman herkese tavsiye edeceğim.” diye konuştu.

Erzincan’dan ailesiyle birlikte Kapadokya’yı gezmek için gelen Erdal Demirol da “Ben daha önce gelmiştim ve çok beğendim. Eşim görmemişti eşim ve çocuklarımla birlikte yeniden geldik. Çok güzel bir yer. Avanos, Ürgüp ve Göreme’yi gezdik. Gittiğimiz zaman arkadaşlarımıza mutlaka tavsiye edeceğiz. Tavsiyelerimiz üzerine de gelen çok arkadaşımız oldu.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner28

banner25