Kapadokya’da butik oteller yılbaşına dolu giriyor

Peribacaları, kayadan oyma eğlence merkezleri ve sıcak hava balonları ile dünyaca ünlü Kapadokya’da bulunan işletmeler, yılbaşını dolu karşılıyor.

Kapadokya’da butik oteller yılbaşına dolu giriyor

Özellikle, Kapadokya bölgesinde bulunan kayadan oyma eğlence merkezlerinde özel olarak düzenlenen Türk Geceleri programlarıyla yeni yılı karşılamak isteyen yerli ve yabancı turistler, rezervasyonlarla işletmeleri doldurdu. Kış mevsiminde olunmasına rağmen, doğa yürüyüşleri, balon turları ve atlı gezi yapma imkanı sunması da yılbaşında yerli turistin bölgeyi tercihinde etken oldu. Göreme Turizm Geliştirme Kooperatif Başkanı Mustafa Durmaz, bölgede bulunan işletmelerin yerli turistinde yüksek talebiyle yılbaşına dolu olarak gireceklerini söyledi.

Durmaz, “Kış aylarında genelde Amerikalı, Uzakdoğulu, Japonlar geliyor. Yılbaşı dolayısıyla burada özel eğlence yerleri bulunuyor. Özellikle butik otellerimiz. Buralara ve sıcak hava balonlarına büyük rağbet var. Kapadokya’da artık yok yok. Yerli turistlerinde katkısıyla yeni yüzde doksan bir şekilde girilecek” dedi.

MHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER