“Kapadokya’da imar barışına izin vermeyeceğiz”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, CNN TÜRK'te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Kurum, Kapadokya’da imar barışına izin vermeyeceklerini söyledi.

“Kapadokya’da imar barışına izin vermeyeceğiz”

Bakan Kurum, yaptığı konuşmada, “Doğal sit alanları üzerinde 2200'ün üzerinde kaçak yapılaşma var. Kapadokya'daki tespitleri yaptık, 196 yapı var. Bunların yıkımı yapılıyor. Peribacalarına, kültürümüze zarar verecek hiçbir yapıya izin vermeyeceğiz. O bölgede imar barışına da izin vermeyeceğiz. Süreci kararlı şekilde işleteceğiz. Tavizimiz yok.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Kabalci
Ahmet Kabalci - 7 ay Önce

Sizde bilmiyorsunuz nasıl bir kanun kural cıkartıgınızı hava sartlarına gore guncelliyorsunuz helal olsun. Madem kapdıkyada imar barısına musade etmiyeceksiniz neden var diyip o kadar basvuruyu alıp odemelerini niye aldınız arada bir olmayan vicdanınızı sesini dinleyin

Ahiret Yolcusu
Ahiret Yolcusu - 7 ay Önce

Ülkede beka sorunu var böyle bir zamanda
Kapadokya’yı tanımadan tarihini bilmeden
Bu yapılanlar halen Reisin etrafının sarıldığını düşünüyorum. İmar affına bile müsaade etmeyeceği de nedemek ozaman bu af kişiye göremi cıkartıldı yani Kısacası Zalimlik Yapılacagı anlamına gelir oda o insanlar dan beka sorunu için oy alamamak demektir ve bu çığ gibi yayıldıgında devleti düşürür.
Osmanlı’nın çöküşünüde aynı böyle başlatmışlardı bölge bölge yavaş yavaş halkın insanlara zülmler yapılmiş kişiye göre hareket edilmiştir. Allah sonunu hayıreylesin ama hükümet bu konuda yöneten ve bilgilendiren kim varsa yanlış yapıyorlar.

SIRADAKİ HABER
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">