KAPADOKYA´NIN LEZZETLİ YÜZÜNÜ MUTİ´DE KEŞFEDİN!

Kapadokya´nın ruhuna ve dokusuna uygun 250 senelik kervansarayda konuklarını ağırlayan Muti Restaurant, yaratıcı lezzetleriyle bölgeyi ziyaret edenleri kendine çekiyor.

KAPADOKYA´NIN LEZZETLİ YÜZÜNÜ MUTİ´DE KEŞFEDİN!

Yiyecek içecek sektörünün önde gelen isimlerinden Muhittin Ülkü tarafından hayata geçirilen Muti Restaurant, Türk ve Osmanlı mutfağı konsepti ile hizmet veriyor. Hem coğrafi hem de tarihi yapısıyla görenleri kendine hayran bırakan Kapadokya´da açılan Muti Restaurant, dünyanın dört bir yanından gelen konuklarını ağırlıyor.

Kapadokya´nın göz alıcı mimarisine tamamen hakim olan mekanda konuklar, lezzetli menülerin yanı sıra Kapadokya atmosferinin de keyfini çıkartıyor.

Yiyecek içecek sektöründe önemli başarılara imza atan Muhittin Ülkü tarafından kurulan Muti Restaurant, Kapadokya´nın ruhu ve dokusuna uygun bir mekanda hizmet veriyor. 2012´de, 250 senelik geçmişe sahip kervansarayda açılan restoran, Kapadokya bölgesinde tarzı ve kalitesiyle fark yaratıyor.

 

Kapadokya´daki En Lezzetli Alternatif “Muti”

“Kapadokya hem coğrafi hem de tarihi yapısıyla görebileceğiniz en muhteşem yerlerden biri” diyen Muhittin Ülkü, restoranı açmasında en büyük etkenin Kapadokya´nın tarihi güzelliklerinin ve yöresel lezzetlerinin olduğunu belirtiyor. Bölgede kaliteli otel ve turist potansiyeli olmasına rağmen yiyecek-içecek sektörünün zayıf olması da Muti Restaurant´ın açılma nedenlerinden biri.

Kapadokya turizminin %98´ini oluşturan yabancı turistlere Türkiye´yi tanıtmak amacıyla yöresel lezzetlerden örnekler sunuluyor. Türk ve Osmanlı konsepti ile hazırlanan Muti Restaurant´ın mutfağında yöresel yemekler, geleneksel dokuları bozulmadan yapılan yaratıcı dokunuşlar ile hazırlanıyor. Türk ve Osmanlı mutfağının ağırlıkta olduğu restoranda, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu gibi diğer bölgelerin de belli başlı lezzetlerine yer veriliyor.

 

Hamsili Lahana Dolması, Tarhana Mantısı

Dekorasyondaki sadeliğin menüye de yansıdığı restoran, konukları çeşit çokluğu ile değil, kalıpların dışına çıkan yaratıcı örneklerle fethediyor. Kapadokya´ya has yöresel tarifler, Muti Restaurant´ın yorumuyla yeniden hayat buluyor.

Yapılmayanı deneyen restoran; zeytinyağlı hamsili lahana dolması, un yerine tarhana kullanılarak hazırlanan kızarmış peynirli mantı, karanfille pişirilen dana yanak ve yanında incirli yerelması ve patates püresi gibi benzersiz tarifleri ile dikkat çekiyor. Muti Restaurant, kışlık bölümü, terası ve avluyu kapsayan toplam 100 kişilik kapasitesiyle hizmet veriyor. Haber: Mehmet KARACA

 

/images/haberler/resimler/2015-8/14/1515177925475.jpg

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER