Yakup Dinler, Litvanya’nın Kapadokya Fahri Konsolosu oldu

KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, Litvanya’nın Kapadokya Fahri Konsolosu oldu.

Yakup Dinler, Litvanya’nın Kapadokya Fahri Konsolosu oldu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya’da Litvanya Fahri Konsolosluk açılışında yaptığı konuşmada, Yakup Dinler’in de Litvanya’nın Kapadokya Fahri Konsolosluğuna getirildiğini söyledi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Dinler, “Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu bugün Litvanya Cumhuriyeti - Alanya Fahri Konsolosluğu görevi tevdi edilen Sayın Mehmet Şahin'in açılış resepsiyonunda, şahsımın Litvanya Cumhuriyeti - Kapadokya (Nevşehir - Kayseri) Fahri Konsolosluğu görevi için onay verdiğini kamuoyu ile paylaşmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Litvanya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Dalia Grybauskaitė, Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve Litvanya Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanı Linas Antanas Linkevičius'a bu onurlu göreve beni layık gördükleri için şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Dinler, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Beni bu görev için öneren Litvanya Cumhuriyeti - Türkiye geçmiş dönem Büyükelçisi Sayın Kęstutis Kudzmanas başta olmak üzere, Litvanya Türkiye Büyükelçisi Sayın Audrius Brūzga, Litvanya Cumhuriyeti - Türkiye 1. Katibi Sayın Kristina Babičienė, Litvanya Cumhuriyeti - Türkiye Geçmiş Dönem Konsolosu Sayın Dovilė Paužaitė ve Mentörüm Letonya Cumhuriyeti - Alanya Fahri Konsolosu Sayın Nurkan Şaşmaz'a da bana güvendikleri ve verdikleri destekten ötürü çok teşekkür ederim.

Başvuru sürecinde bana referans olan Nevşehir geçmiş dönem Belediye Başkanı Sayın Hasan Ünver, Ürgüp Belediye Başkanı Sayın Fahri Yıldız, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Arif Parmaksız ve Bilkent Üniversitesi - Öğrenci Dekanı - Hocam Sayın Kamer Rodoplu'ya da bana verdikleri yazılı destekten ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu görev için aday gösterildiğimde çok mutlu olan ve hep destek olan Rahmetli Babam Mustafa Dinler'i de rahmetle anıyor, değerli aileme de bana hep destek çıktıkları için çok teşekkür ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 16:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cengiz çetinkaya
Cengiz çetinkaya - 5 ay Önce

Hayırlı ugurlu olsun başarılarınızın devamını dılıyor ve sızı tebrık edıyorum

SIRADAKİ HABER