Rektör Aktekin “Ekim Geçidi’ sergisinin açılışına katıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Cumhuriyet’in kuruluşunun 98. yılı etkinlikleri kapsamında ülke genelinden sanatçıların eserlerinin yer aldığı “20. Yıl Ekim Geçidi’ sergisinin açılışına katıldı. 

Rektör Aktekin “Ekim Geçidi’ sergisinin açılışına katıldı

Ressam Gülsün Erbil tarafından organize edilen ve NEVÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Savaş Kurtuluş Çevik tarafından düzenlenen serginin açılışına NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Avanos Kaymakamı Olgun Öner, sanatçılar, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Açılış öncesi düzenlenen sergi hakkında bilgi veren NEVÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesi Çevik, ülke genelinde yaklaşık 20 yıldır ressam Gülsün Erbil tarafından organize edilen ‘Ekim Geçidi’ sergisini bu yıl 30 il ve ilçe ile eş zamanlı olarak Nevşehir’de de açtıklarını söyledi.

Düzenledikleri sergiyle NEVÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü hocalarının yanı sıra, bölgenin sanatçılarını ve genç sanatçılarını bir araya getirmeyi de amaçladıklarını sözlerine ekleyen Çevik, desteği için NEVÜ Rektörü Aktekin’e, Avanos Kaymakamı Öner’e, Güray Müze’ye,  eserleri bulunan sanatçılara ve katılımcılara teşekkür etti.

Daha sonra NEVÜ Rektörü Aktekin ve Avanos Kaymakamı Olgun Öner katılımcılar ile birlikte yerli yabancı yaklaşık 30 plastik sanat ile çeşitli disiplinlerden gelen sanatçıların resim, heykel, seramik, fotoğraf eserlerinden oluşan sergiyi gezdi. 

Sergi sonunda ayrıca sanatçılar İsmail Başer, Ümran Yayla, Uğur Yayla ve Muharrem Gürdal’a ‘NEVÜ Sanat Koleksiyonu ve Galerisi’nin açılmasında birbirinden değerleri eserlerini bağışlayarak vermiş oldukları desteklerinden dolayı kendileri için hazırlanan teşekkür belgeleri Rektör Aktekin, Avanos Kaymakamı Öner, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Şimşek ve Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Başkanı Yener tarafından verildi.  

Güray Müze’de açılan sergi, 15 gün boyunca sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER