Asker adaylarına önemli duyuru

Nevşehir Askerlik Şubesi Başkanlığından yapılan açıklamada, 25-26 Nisan’da askere sevk yapılacağı belirtildi.

Asker adaylarına önemli duyuru

Nevşehir Askerlik Şubesi Başkanlığı yaptığı açıklamada, 1999/2 tertip olarak askere sevk edilecek olan yükümlülerin birinci grup sevklerinin 25-26 Nisan, ikinci grup sevklerinin ise 12-13 Haziran’da yapılacağını bildirdi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Sevke tabi tutulanların sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listeler Askerlik Şubesi ilan panosuna asılmış olup, isteyenler buradan bilgi alabilecekler. Birinci grupta sevke tabi yükümlüler 9 Nisan 2019 tarihinden itibaren, ikinci grupta sevke tabi yükümlüler ise 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren e-Devlet kapısı üzerinden ve Askerlik Şubesi Başkanlıklarından sevk evraklarını alabilecekler.

Birinci grup sevke tabi olanlar sevk evraklarını en geç 26 Nisan 2019 tarihine kadar, ikinci grup sevke tabi olanlar ise 13 Haziran 2019 tarihine kadar almaları gerekiyor.

Sevk evraklarını almayanlar ile aldığı halde birliklerine belirtilen süre içerisinde katılmayanlar bakaya suçunu işlemiş olacaklarından idari para cezası ile cezalandırılabilecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER