Özel - Ak Parti'de Belediye Başkanlığı Kazanı Kaynıyor (Güncel)

2019 yılı Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler için Nevşehir’de adeta kazan kaynıyor.

Özel - Ak Parti'de Belediye Başkanlığı Kazanı Kaynıyor (Güncel)

AK Parti’de seçim çalışmaları hız kazanırken; partide yerel seçim için taslak takvim netleşmeye başladı.

Nevşehir merkez başta olmak üzere bütün belediye başkanlıkları için süreç ilerliyor.

AK Parti, aday belirleme sürecinde bir taraftan illerde anket ve mülakatlar gerçekleştirirken; bir yandan da bölgelerin nabzını tutmak için kendi belediyelerinde başkanların performanslarını takip edecek.

Bütün siyasi partiler seçimi kazanacağı adayla yola çıkmak için ince eleyip sık dokuma sürecine girerken, gönül verdiği partiden aday olmak isteyen isimler de aday adaylığı için bir adım öne çıkmaya başladı.

AK Partili olmayan belediyelerde ise halkın beklentileri analiz edilecek. Belediye Başkanı olmak için yola çıkan aday adaylarının kendi ikamet ettikleri yerlerden aday olmaları zorunluluğu bekleniyor.

3 dönemdir Nevşehir Belediye Başkanlığı makamını AK Partili Başkanlar yürütürken aday adayları yerel yönetimler için de projelerini de ortaya koyacak. Mülakatların Ekim ayı sonunda başlaması planlanıyor.

Ayrıca parti yönetimin yapmış olduğu anketlerde adayların belirlenmesi sürecinde etkili olacak. AK Parti içerisinde belirlenen aday değerlendirme komisyonu hem adayların projelerini hem de halkta karşılıkları olup olmadığını değerlendirecek.

Komisyon her belediye için alternatif isim önerilerini ortaya koyacak. Adaylarla ilgili son sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söyleyecek.

Geçtiğimiz yerel seçimde bazı belediyeleri kaybeden AK Parti Nevşehir Teşkilatı bu seçimde kaybettiği belediyeleri yeniden kazanmak istiyor.

Nevşehir ilçelerine bakıldığında AK Parti, CHP ve MHP 2’şer ilçeye, İYİ Parti ise 1 ilçeye sahip.

AK Parti’yi bir adım öne çıkaran belediye Nevşehir Belediyesi. 2019 yerel seçimlerinde Nevşehir’de bir ittifak olup olmayacağı henüz netlik kazanmadı.

İttifak olmaması halinde tüm partiler güçlü birer belediye başkan adayı çıkarıp belediyeleri kazanmak istiyor.

Nevşehir yerelinde merkez belediye başkanlığı için AK Parti’de konuşulan isimler şu şekilde;

Nevşehir Belediyesi

Atilla Seçen,

Av. Mustafa Rauf Yanar,

Savaş Benli,

Rasim Arı,

Süleyman Özgün,

Doç. Dr. Özgür Özdemir,

Taner Okşar, 

Av. Mehmet Ali Tanrıver,

Ali Kemikkıran,

Serhat Sonugelen,

Zafer İnanır,

Ersan Erkut,

Ebubekir Gizligider,

Rıdvan Köybaşı,

Zafer Salgın, 

Kamil Duru.


 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 17:13
banner115
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatan aşığı
vatan aşığı - 3 yıl Önce

Belediye başkanımız Nevşehirin herşeyi tüm atamaları yapan Hertaşın altına elini sokan CEMİL USTA olmalı. hiç terlemeden itibar ve para kazanan bu abimiz ve yardımcısı da savcı abi.olursa belediyenin hiçbir borcu kalmaz ..

Metin Yılmazer
Metin Yılmazer - 3 yıl Önce

Cennet ülkemizin her bir köşesinde seçim heyecanı başladı.Ne mutlu ki millete hizmet etmek için yarışanlara."İnsanın doğduğu yer değil doyduğu yer memleketidir" demiş atalarımız. Şunu hiç bir zaman unutmamalıyız ki hizmet etmenin memleketi yoktur. Bulunduğun şehrin, köylüsünden kentlisine her insanına dokunacak hizmetler yapacak potansiyele sahip olmak gerekir. Benim uzun süredir gözlemlediğim Sayın Doç.Dr.Özgür ÖZDEMİR'in İstanbuldan başlayan hizmet hikayesi ile Kayseri ve Malatya ardından Başkentimizde güzel hizmetlere imza atan akademisyen ve aynı zamanda eğitime verdiği büyük önemli çabalarla tanınan, "Ölçmeden Yönetemezsin" anlayışını hayata geçiren biri olarak Nevşehirimize hayırlı olsun , inşaAllah...

Nevşehirli faruk
Nevşehirli faruk - 3 yıl Önce

NEVŞEHİRLİ OLARAK ÖZGÜR BEY HEM GENÇ HEMDE KAYSERİ MALATYA VE ANKARADA KENDİNİ İSPATLSMIŞ BİRİSİ BENCE EN UYGUN ÖZGÜR ÖZDEMIR.

metin demir
metin demir - 3 yıl Önce

Ersan kardesim bu göreve en layık olan insandır.

SIRADAKİ HABER