“5 Nisan Avukatlar Günümüz Kutlu Olsun”

Nevşehir Barosu Başkanı Av. Mustafa Necmi Öncül, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, meslektaşlarının gününü kutladı.

“5 Nisan Avukatlar Günümüz Kutlu Olsun”

Baro Başkanı Öncül mesajında şu ifadelere yer verdi: “Avukatlar, savunma ve hak arama görevini yerine getirirken, adaletin gerçekleşmesi için uğraş vererek, tüm zorluklara rağmen mücadele etmektedirler.

Avukatlar, Demokrasi ve bağımsız yargının vazgeçilmez unsurudurlar.

Avukatlar, bireyin hakkını korurlar.

Avukatlar, demokratik hukuk düzenini savunurlar ve koruyucusudurlar.

Avukatlar, bağımsız ve özgürdürler.

Avukatlar olmadan adil yargılamadan ve bağımsız yargıdan bahsedilemez.

Avukatlarının sorunlarının çözülmesi, aslında demokratik hukuk düzenin korunmasına ve bağımsız yargının oluşmasına da yol açar.

Yargı reformunun çıkartılması, yeni avukatlık yasasının çıkartılması, mesleğin standardının yükseltilmesi, mesleğe giriş sınavının getirilmesi, avukatların maddi ve manevi tüm sorunlarına çözüm getirilmesi, aslında bağımsız ve demokratik hukuk düzeni içinde gerekli ve zorunlu bir durumdur. Yargımızın ve meslektaşlarımızın sorunlarının bir an evvel çözülmesi ve gerekli mevzuatların çıkartılmasını dilemekteyiz.

Demokrasinin, Cumhuriyetimizin, Atatürk İlkelerinin, Bağımsız Hukuk Düzeninin güvencesi olan meslektaşlarımızın, 5 Nisan Avukatlar Günü’nü Kutluyor, Saygılar Sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 12:05
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER