Açıkgöz, "Değerli Meslektaşlarım, '14 Mayıs Dünya Eczacılık Günü'müz Kutlu Olsun"

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz, 14 Mayıs Dünya Eczacılık Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Açıkgöz, "Değerli Meslektaşlarım, '14 Mayıs Dünya Eczacılık Günü'müz Kutlu Olsun"

Açıkgöz, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Sağlık hizmetlerimizin temel birimini oluşturan, ilacın üretiminden, hastalarımıza ulaşmasına kadar hoşgörü, anlayış, ilgi ve insanî sorumlulukla toplum sağlığının korunması için mücadele eden, hastalarımıza en yakın sağlık danışmanlığı yapan değerli meslektaşlarım eczacılarımıza minnettarız.

14 Mayıs; eczacılığın anlam ve öneminin hatırlanması, mesleğe ömür, emek, katkı ve gönül vermiş, çok değerli hizmetleriyle ve gayretleriyle değer kazandırmış eczacılarımızın yâd edilebilmesine bir vesiledir ancak hayatımızın vazgeçilmesi eczacılarımız ailemizin bir parçasıdır. COVID-19 mücadelesinde kaybettiğimiz eczacı meslektaşlarımızı ve fedakâr tüm sağlık çalışanlarımızı minnetle, hayır dua ile yâd ediyorum. Bu vesile ile eczacı bir milletvekili olarak saygın mesleğin emektarları, değerli meslektaşlarım, tüm Eczacılarımızın 14 Mayıs Dünya Eczacılık Günü’nün kutluyor, hayırlı ve bereketli çalışmalar diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93