Açıkgöz: Üreticimize müjde

Ak Parti Milletvekili Mustafa Açıkgöz, “Uzun uğraşlarımızla ‘Bitki Sağlığı Teşhis ve Analiz Laboratuarlarının Kuruluş, Çalışma Usul ve Esaslarının Belirlenmesi Hakkında Yönetmelik´ 16 Şubat´ta 30334 sayılı Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir” dedi.

Açıkgöz: Üreticimize müjde

 

“Üreticimize hayırlı olsun” diyen Açıkgöz, “Marka ürünlerimizden Nevşehir patatesimizin kaliteli üretimi adına yönetmelikle ilimize ‘Analiz Laboratuvarı´ kazandırabilmenin ilk adımı da atılmış olup; marka ürünümüze, iş-istihdama ve bölgemizin ekonomik kalkınmasına da katkı sağlayacaktır” dedi.

“Üreten çiftçimiz, kazanan Türkiye”

Açıkgöz, şöyle devam etti: Ürünlerimizin uzak illere gitmesine gerek kalmaksızın, yerinde analiz imkanına kavuşmuş olacağız. Analiz sürecinde beklemeden yaşanan zayiatlarımız artık son bulacak. Yerinde üretim, yerinde depolama ve nihayet yerinde analiz imkanına kavuşulmuş oldu. Üreticimize hayırlı olsun. Ayrıca Türkiye´de ilk defa kamu dışında bir labaratuvar yetkilendirilmiş olarak şehrimize değer katacak ve nitelikli eleman, işgücü istihdamına da katkı sağlayacaktır. Bu süreçte birlikte gayret gösterdiğimiz milletvekillerimiz Murat Göktürk´e, Ebubekir Gizligider´e, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba´ya, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım´a, talimatlarıyla her daim çiftçimizin yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´a şahsım ve üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44