AK PARTİ İL BAŞKANI TANRIVER´İN KADİR GECESİ MESAJI

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, tüm İslam âleminin mübarek Kadir Gecesi´ni kutlayarak; “Kadir Gecesine kavuşmanın sevincini ve heyecanını yaşasak da hüzünlü bir Ramazan ayı yaşadık. Kadir Gecesi´ni idrak ederken, dünyanın neresinde olursa olsun zulme uğramış kardeşlerimize dua etmemiz gerekiyor” dedi.

AK PARTİ İL BAŞKANI TANRIVER´İN KADİR GECESİ MESAJI

 

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, mübarek kadir gecesi nedeniyle yayımladığı mesajında, Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşıdıklarını belirterek, şunları söyledi: 

“Oruç ile birlikte yaptığımız ibadetlerle maneviyatımızı zenginleştirdiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve Ramazan Bayramı ile taçlanmaktadır. Kadir Gecesi, Kuran-ı Kerim´in övdüğü, esenlik ve huzurun her tarafa yayıldığı sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir gecedir. Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın, rahmetin ve bereketin ayı Ramazan´ın son günlerine yaklaşılırken bu manevi iklimi bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesi´ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Adı ne olursa olsun, Ramazan ayı boyunca İslâm aleminde kadın, çocuk, yaşlı, masum demeden din kardeşlerimize reva görülen şiddet, zülüm haksızlıklar ve ölümlerin üzüntüsü yüreğimizi dağlıyor. Kadir Gecesi´ni idrak ederken, dünyanın neresinde olursa olsun, yoksulların, mağdurların, zulme uğramış insanların dertleriyle dertlenmek, acılarına ortak olmak, yaralarını sarmak hepimizin vazifesidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Nevşehirli hemşerilerimizin ve İslam Aleminin Kadir Gecesini kutlar, ibadetlerinin ve dualarının kabul olmasını Yüce Allahtan dilerim”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER