AK Parti İl Başkanı Yanar, Miraç Kandilini kutladı

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar, Nevşehirli vatandaşların ve İslam aleminin Miraç Kandilini kutladı.

AK Parti İl Başkanı Yanar, Miraç Kandilini kutladı

İslam âleminin inanç ve kültür değerleri arasında apayrı bir öneme sahip olan Miraç'ın, Hz. Peygamber'in şahsında insanlığın önünde açılmış bir yükseliş ufku olduğunu ifade eden Yanar’ın mesajı şöyle;

“Miraç, aynı zamanda ilahi emirlere teslim olmakla yüce mertebelere erişmenin ve tüm yolların kapandığının düşünüldüğü anlarda bile kesinlikle başka yolların açılacağı ümidini tazelemenin ve bu ümidi hep canlı ve diri tutmanın bir davetiyesidir. Dolayısıyla Miraç'ın özünde kötülüklerden arınmak vardır. İnsanların ve insanlığın yararına değerler üretmek, düşünmek, sorumluluk yüklenmek, fedakârlık yapmak, paylaşmak, zamanın önemini kavramak ve sürekli teşebbüs halinde olmak vardır. Allah Resulü, Sevgili Peygamberimiz bu gecede izzet, ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculuk gerçekleştirmiş ve Feyyaz-ı Mutlak olan Cenabı Hakk'la buluşmuştur. Miraç, bu sebepledir ki; rahmet demektir, bereket demektir. İhsan, lütuf, izzet ve ikram kapılarının tüm inananlar için ardına kadar açılması demektir. Böylesine mukaddes bir gecenin; millet olarak, ülke olarak kenetlenmeye, birlik, beraberlik, huzur ve kardeşlik içinde yaşamaya, aydınlık yarınlara el ele, kol kola ve omuz omuza hep birlikte yürümeye vesile olması, en büyük arzumuz ve niyazımızdır. Ümit ediyoruz ki; bu mübarek kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu cihette bir coşku oluşturacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandil’inin Alemi İslam'ın birliği, dirliği ve beraberliğine; insanlığın selameti, huzur, barış ve mutluluğuna vesile olmasını temenni ediyor, Nevşehirli hemşerilerime en kalbi duygularımla kandillerini kutluyorum."

banner115
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet SANCAK
Ahmet SANCAK - 2 yıl Önce

Rauf başkan çok samimi bir insansın seni seviyorum fakat lütfen şu güya çağdaş sözde müslümanlıktan bir uzaklaştır milleti. Kutlamalar sırasında partide en az 100 bin TL lik havai fişek atıldı. Yazık günah değilmiydi bu kadar gösterişe havaya ne gerek var. Peygamber Efendimiz s.a.v. böyle mi yapmış, israf haramdır dememiş mi, üstelik hayır mübarek kandil gününde. Benim komşu oğlunun maaşını vaktinde ödememişler küçük tüple yemek yapıyor, Suriye li filan değil ha Nevşehir li. Durmunu kimseye arz etmiyor gururundan. (Benim de durum pek iç açıçı değil yardımcı olamadım çok borç var). Bu insanlara tüp, erzak. kömür alınsaydı o 100 bin TL ye kötü mü olurdu kandil günü.

SIRADAKİ HABER