Akkoç çiftinin davasında karar çıktı

Özel haber - Nevşehir'in Acıgöl ilçesinde, yanmış araçta karı kocanın cesetlerinin bulunmasıyla ilgili davada tutuklu sanık baba ve oğula ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 44’er yıl hapis cezası verildi.

Akkoç çiftinin davasında karar çıktı

Nevşehir 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki görülen karar duruşmasına, tutuklu sanıklar İ.A. ve oğlu R.A. ile taraf avukatları katıldı.

Duruşmada, sanıklar İ.A. ve oğlu R.A. hakkında ayrı ayrı ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 44’er yıl 12 ay hapis cezasına karar verildi.

Sanık İ.A, 9 Nisan’da görülen ilk duruşmada, kendisinin müstehcen içerikli görüntülerini kaydedip bununla tehdit eden iki kişi ile onların isteği üzerine, olaydan bir gün önce maktul Mustafa Şahin Akkoç'un bağ evine tuvalet penceresinden girdiklerini, yemek yiyip, uyuşturucu kullandıklarını iddia etmişti.

Para almak için bekledikleri ev sahibi Mustafa Şahin Akkoç ve eşi Ayfer Akkoç'un ertesi gün eve geldiklerini anlatan İ.A, çifti kelepçelediklerini, kendisiyle eve giren şüphelilerden birinin maktul Mustafa Şahin Akkoç'tan 1 milyon lira istediğini öne sürmüştü. İ.A, "Maktül para olmadığını söyledi. Parayı telefonundan transfer etmek istediler ancak bankanın mobil uygulaması olmadığı için bunu yapamadılar. Bunun üzerine benimle eve giren iki kişi, Akkoç çiftini araçla evden götürdü." demişti.

Kendisinin bağ evini yakmak için ikamette kaldığını belirten İ.A, evi yakmadığını söylemiş, arazide karşılaştığı bir çobandan iki kişinin araç içinde yakılarak öldürüldüğünü duyduğunda ise korkarak Antalya'ya kaçtığını, olayın oluş şekliyle ilgili bir bilgisinin olmadığını savunmuştu.

"Kendimi bir filmde başrol oynuyor gibi hissettim"

İlk duruşmada mahkeme başkanının, birlikte hareket ettiklerini öne sürdüğü iki şüphelinin eşkal ve kimliklerini sorması üzerine ise İ.A, "Yüzlerinde hep maske vardı, kendilerine öz güveni olan, soğukkanlı kişilerdi. Onlara yardım etmemi istediler, aldığım uyuşturucunun da etkisiyle kendimi bir filmde başrol oynuyor gibi hissettim." diye konuşmuştu.

Oğul R.A. ise olaydan haberdar olmadığını ancak babası Antalya'da bulunduğu sırada yaptığı telefon görüşmesinde, polis tarafından şüpheli olarak arandığını şifreli olarak söylediğini aktarmıştı.

Olay

Nevşehir-Aksaray kara yolunda 11 Eylül 2018 tarihinde bir sitedeki bağ evinden iş adamı Mustafa Şahin Akkoç ve eşinin akşam saatlerinde kaçırıldıkları yönünde Emniyet Müdürlüğüne ihbarda bulunulmuştu. Mustafa Şahin Akkoç'a ait hafif ticari araç, ertesi gün Acıgöl'e bağlı Ağıllı köyünde hayvanlarını otlatan bir çoban tarafından yanmış halde bulunmuştu. Araçta yapılan inceleme sonucu tespit edilen 2 kişinin cesetlerinin de Akkoç çiftine ait olduğu belirlenmişti. Olayın ardından sürdürülen soruşturma kapsamında baba İ.A. ve oğlu R.A. tutuklanmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER