"Anadolu basınına yapılan saldırıları kınıyoruz"

Gazeteciler cemiyetlerine yapılan saldırıların sorumluları mutlaka bulunmalı.

"Anadolu basınına yapılan saldırıları kınıyoruz"

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu tarafından Nevşehir ve Tarsus Gazeteciler cemiyetlerine yapılan saldırılar kınandı.

Geçtiğimiz günlerde Nevşehir Gazeteciler Cemiyetine ait araç kundaklandı. Cemiyet binası yanında iki kişi tarafından yaklaşık on beş dakika uğraşılarak molotof ile yakılan araç hurdaya döndü.

Polis ekipleri tarafından güvenlik kameraları incelenerek tespit edilen Suriyeli iki kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Dün gece de Tarsus Medya Mensupları Derneği üyelerinin içeride bulunduğu bir saatte kimliği belirsiz kişilerce cemiyetin dış kapısı kurşunlandı.

Her iki olayda da can kaybı ve yaralanan olmadı.

Saldırılarla alakalı bir açıklama yapan Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir şu görüşlere yer verdi.

Demir, “Nevşehir Gazeteciler Cemiyetine ve Tarsus Medya Mensupları Cemiyetine yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Zor şartlar altında kazancını sağlayan meslektaşlarımıza karşı yapılan bu saldırılar tüm basın camiasına yapılmıştır. Gazeteci arkadaşlarımız halkın haber alma hakkı çerçevesi içerisinde çalışmalarını yürütmeleri büyük önem arz etmektedir. Bu tür saldırılarla basının susturulamayacağı bilinmelidir.  Yapılan her iki saldırının da planlı şekilde yapıldığı inancındayız. Nevşehir ve Mersin emniyet güçleri ve adli makamlarının bu olayları aydınlatması ve sorumlularının en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2020, 15:25
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER