“Babam Abdullah Çatlı'nın günümüzde daha iyi anlaşıldığını düşünüyorum”

Bu hafta sonu babası Abdullah Çatlı'yı ölümünün 24. yıldönümünde mezarı başında anmak için Nevşehir'e gelecek olan Gökçen Çatlı, babasının şimdilerde daha iyi anlaşıldığını düşündüğünü dile getirdi.

“Babam Abdullah Çatlı'nın günümüzde daha iyi anlaşıldığını düşünüyorum”

Babasının vefatının ardından bir karalama kampanyası ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Merhum Abdullah Çatlı'nın kızı Gökçen Çatlı, "24 yıl önceki fikrimle bugünkü fikrim aynı. Şayet Türk dünyasına yönelik bir adalet duygusu olsaydı uluslararası meselelerde yiğitliğe gerek kalmazdı. Babam adaleti tesis etmek için yiğitliğe soyundu. Bu yiğitliğin anlamlandırılması toplumsal bir meseledir. Biz babamın vefatının ardından bir karalama kampanyası yaşadık. Bu karalama kampanyasının önüne geçmek için bir mücadeleye giriştik ve halen mücadelemizin arkasındayız. O ilk dönemde doğrularla yanlışlar düzgün anlaşılamıyordu. Bugüne geldiğimizde toplumun çok büyük bir bölümünde babam Abdullah Çatlı'nın daha iyi anlaşıldığını düşünüyorum. Bizler töreleriyle birlikte var olmuş insanlarız. Günü birlik yaşamıyoruz. Abdullah Çatlı'da günü birlik yaşamayan, toplumsal meseleleri kendi meselesi edinmiş bir insandır. Bu değerlere sahip insanları ben kahraman olarak görürüm. Devletine, milletine, töresine bağlı bir insandı. Abdullah Çatlı bir kesime göre suç işlemiş olabilir. Ama toplumun büyük bir bölümünde ise suçu önleyen bir kahramandır. Kahramanlık zaten iki kutuplu bir kılıca benzer. İki tarafı da keskindir" ifadelerinde bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 13:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mesut ÖNCÜL
Mesut ÖNCÜL - 4 hafta Önce

Mekanin cennet olsun reis. Çatlı vatan sevdalisidir bu tartisilamaz.

AHMET SAHIN Gore Kabasi/ANK
AHMET SAHIN Gore Kabasi/ANK - 3 hafta Önce

Mekani Cennet Olsun Nurlar Icinde Yatsin Catlilar Olmez Kalbimize Unutmadik Unutmayacagiz

Cengiz DEMİR
Cengiz DEMİR - 3 hafta Önce

Mekânın cennet olsun seninle herzaman gurur duyduk reis

Mustafa Gencer
Mustafa Gencer - 3 hafta Önce

Allah rahmet eylesin. Şimdi olsaydı mutlaka Azerbaycanda olurdu.

Hakan Ceylan
Hakan Ceylan - 3 hafta Önce

Mekanın cennet olsun inşAllah çatlı reis ..eğer ki bu dünyada adalet olsaidi ne çatlının ne de reisim muhsin başkanımızın hakkı yerde kalırdı iki güzel yürekli insana da rahmet diliyorum

SIRADAKİ HABER