Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurul Toplantısı yapıldı

Bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak ve madde bağımlığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla “Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı” Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurul Toplantısı yapıldı

Bağımlılıkla mücadele kapsamında; 13 Şubat 2019 tarihli Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurul Toplantı Kararlarının değerlendirilmesi ile başlayan toplantıda; “Şubat ve Mart ayı Teknik Çalışma Grubu toplantılarında alınan kararların değerlendirilmesi, Toplantı kararları doğrultusunda kurumların gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerin sunumu, Acıgöl ve Avanos İlçe Kaymakamları ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün gerçekleştirmiş oldukları faaliyetleri sunması, Kurumlar tarafından görüşülmesi istenen konuların görüşülmesi ve sonraki toplantı tarihinin açıklanması” ile diğer konular görüşüldü.

İlçe Kaymakamları ise ilçelerinde yaptıkları uyuşturucu ile mücadele çalışmalarını sunu eşliğinde anlattı.

Daha sonra, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, görüş ve önerilerle son buldu.

Vali İlhami Aktaş, toplantıya katılımcılara teşekkür etti.

Toplantıya; Cumhuriyet Başsavcısı A. Kürşat Şahin, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Sağlık İl Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Yeşilay Nevşehir İl Şube Başkanı Mevci Çevik, uyuşturucu ile mücadelede görevli kamu kurum müdürleri ve ilgili personelleri katıldı.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER