Başbakan Yıldırım sandıkta evet istedi

Başbakan Yıldırım: Meclisin hallettiği Cumhurbaşkanımızın imzaladığı değişiklik vatandaşlarımız tarafından da nihai tasdiki yapılacak, onay verilecek. Böylece yürürlüğe girmiş olacak.

Başbakan Yıldırım sandıkta evet istedi

 

Başbakan Binali Yıldırım, Cuma namazını Nevşehir´in Acıgöl ilçesi Merkez Camii´nde kıldı. Cami çıkışı gazetecilere açıklamalarda bulunan Yıldırım, Referandumun 16 Nisan´da yapılacağını söyledi.

Yıldırım şöyle konuştu: “Hayırlı güzel günler olur inşallah. Cumhurbaşkanımız Anayasa değişikliğini onayladı. Dolayısıyla artık halk oylaması, diğer adıyla referandumun tarihi de netleşti. İnşallah 16 Nisan tarihinde referandum yapılacak. Meclisin hallettiği Cumhurbaşkanımızın imzaladığı değişiklik vatandaşlarımız tarafından da nihai tasdiki yapılacak, onay verilecek. Böylece yürürlüğe girmiş olacak. Memleketimizin milletimizin geleceği için güzel bir adım atıldığını düşünüyoruz. Artık söz, karar milletin.

“Ankete kendim yaparsam inanırım”

bir gazetecinin yüzde tahmininiz var mı sorusuna da Yıldırım şöyle cevap verdi: “Tahmin yapanlar anket yapanlar çok olur bu dönemde. Gerçek anket sandıktan çıkan sonuçtur. Bir bilim adamı diyor ki “ben anketlere inanırım ancak kendim yaparsam.” Ben de katılıyorum. Seçmene ilk mesajımız evet, evet evet.”

Kremlin açıklaması

Yıldırım, Kremlinle ilgili de şunları söyledi: “Kremlin açıklamaları dün karşılıklı yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Putin görüştüler. Bunun bir kaza olduğunu, duydukları üzüntüyü en açık bir şekilde ifade ettiler. Bundan sonra benzer kazaların yaşanmaması için de gerekli koordinasyon, birlikte çalışmak için de her türlü tedbir alınacak. Şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.”Alpaslan Körükcü

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER