Başkan Çekiç belediyenin gelirlerini artırma hedefinde

Milliyetçi Hareket Partili Kaymaklı Belediye Başkanı Harun Çekiç, 8 Milyon liraya yakın borcu bulunan belediyenin ekonomik manada düzlüğe çıkabilmesi için yeni gelir getirici çalışmalarda bulunacaklarını söyledi.

Başkan Çekiç belediyenin gelirlerini artırma hedefinde

Bu konuda öncelikle turizmin bölgede iyi olmasının büyük önem taşıdığına dikkat çeken Kaymaklı Belediye Başkanı Harun Çekiç, güneş enerjisi panelleri kurarak belediyenin özellikle su depolarında kullandığı elektriği üretip buradaki yüksek maliyeti aşağı çekmeyi hedeflediklerini de dile getirdi.

Çekiç, “İlk etapta 4 Milyon dolayında piyasa alacaklarımız var. Bunların tahsilatına önem vereceğiz. Vatandaşlarımızdan da bu konuda hassasiyet bekliyoruz. Belediyemizin iyi bir şekilde çalışması için kaynak gerekiyor. Kasabamızda yapmayı planladığımız butik oteller, turizmden alacağımız payların artması, güneş enerjisinden yararlanmayı düşünüyoruz. Su deposunun bize yıllık elektrik maliyeti 800 bin TL dolayında. Burada yapacağımız güneş enerjisi sistemiyle bu maliyetin çok çok daha altına su depomuzdaki elektrik giderlerimizi düşürmeyi planlıyoruz. Sudan tahsil ettiğimiz miktar yıllık 350 – 400 bin TL. Her yıl neredeyse yarı yarıya zarar ediyoruz. 300 KW’lık bir projemiz var. Bunu hayata geçirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

MHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner44

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">